دانلود آهنگ جدید

چرا در تلگرام ریپورت می شویم؟

رفع ریپورت در تلگرام

208
Rate this post

چرا در تلگرام ریپورت می شویم؟چرا در تلگرام ریپورت می شویم؟

از آنجایی که در هزاره سوم میلادی زندگی میکنیم با گسترش روز افزون استفاده از شبکه های اجتماعی در فعالیت های روزمره و علاقه مندی مخاطبین به حضور در شبکه های اجتماعی، شرکت های توسعه دهنده نیز، هم در جهت بهبود کیفیت و هم افزایش رضایتمندی کاربران امکانات جدیدی در جهت سادگی در استفاده و ایجاد جذابیت بیشتر برای کاربران ایجاد می کنند. تلگرام که چند سالی است به عنوان یکی از محبوب ترین پیام رسانها  در ایران مطرح گردیده است توانسته در مدت خیلی کوتاهی کاربران زیادی به خود جذب کند اما گاهی هم علاوه بر تمام جذابیت های که دارد مانند یک ناظم مدرسه شما را از برخی امکانات منع می کند.

ریپورت چیست؟

معمولا زمانی که امکان ارسال پیام به پی وی یا صفحه خصوصی کسانی که شماره ما را ندارند و ما صرفا قادر به فعالیت در گروه ها و یا پیام فرستادن به افرادی که شماره ما را ذخیره داشته باشند محدود بشویم، در واقع ریپورت شدن در تلگرام اتفاق افتاده است. ریپورت شدن دلایل متعددی دارد و تلگرام لیست دقیقی از آنها را جایی ننوشته  است که احتمالا دلیل آن هوشمند بودن و غیرثابت بودن روش تشخیص اسپم است اما حسب تجربه و توضیحات سربسته تلگرام در اینجا، این دلایل می‌تواند منجر به ریپورت شدن شما شود.

دلایل ریپورت شدن

بلاک شدن توسط چند نفر از کسانی که شما چت کردن یا صحبت با آنها را آغاز کردید در حالی که طرف مقابل شماره شما را در گوشی خود ذخیره نکرده است عامل ریپورت است. به عنوان مثال پیام فورواردی از شخصی ناشناسی دیده اید و روی نام آن شخص ناشناس کلیک کردید و سر گفتگو را با وی آغاز کردید یا مثلا عضو یک کانال عمومی شده‌اید و روی آیدی های اعضای گروه  که به صورت xyz@ بوده کلیک کرده‌اید و گفتگو با یکی از آنها را آغاز و سپس او شما را بلاک کرده است.

دیگر اینکه شما یک گروه یا کانال ساختید و افرادی را بدون اجازه از لیست مخاطبین به گروه یا کانال خود دعوت کردید که تعدادی پس از دعوت، دعوت شما را رد و کانال یا گروه شما را به عنوان اسپم گزارش داده اند.

محدودیت های ریپورت شدن

شخص ریپورت شده چه محدودیت‌هایی دارد؟ اگر شما ریپورت شده باشید نمی‌توانید به شخصی که شماره شما را در گوشی‌اش ذخیره نکرده، پیام بفرستید. همچنین شخص ریپورت شده امکان ساخت کانال حتی کانال خصوصی را نخواهد داشت.

اما واقعاً اینکه به چه دلیل ریپورت در تلگرام رخ می دهد و اینکه چگونه ریپورت کنیم در تلگرام از پیش نیاز های مهم در استفاده از این مسنجر پر طرفدار است. شرکت تلگرام این امکان را فراهم کرده تا بتوانید به کاربران ناشناس پیام بفرستیم اما در کنار آن هم برای افرادی که شماره شما را در گوشی خود ذخیره ندارد دو گزینه (Add Contact و Report Spam) که در نسخه pc یا دسکتاپ بصورت (Report Spam و Hide ( نمایش داده می شود قرار داده تا فرد مورد نظر  بتواند بنا به تمایل خودش پیام شما را اسپم Spam گزارش کند یا نکند.

به نظر میرسد این گزینه برای رهایی از شر پیامهای تبلیغاتی در نظر گرفته شده است. اگر خوش اقبال نباشد و او شما را به عنوان spam گزارش کند یعنی (Report Spam) شوید و این کار توسط چند کاربر دیگر هم صورت گیرد آن زمان هست که تلگرام حساب کاربری شما را به عنوان یک استفاده کننده غیر معمول در سرورهای خود ثبت می کند و در صورت تکرار این عمل برای شما پیغامی به این مضمون ذیل ارسال می کند تا بدانیم چرا در تلگرام ریپورت میشویم.

Sorry. you can only send messages to mutual contacts at the moment

“متاسفیم، شما در حال حاضر فقط می توانید پیام ها را به مخاطبین متقابل ارسال کنید.”

 

چگونه از ریپورت در بیاییم/رفع ریپورت در تلگرام

اگر شما می‌خواید صرفا راه ارتباطی با یک شخص معین رو باز کنید، می‌توانید از نفرات دیگر بخواهید که ده پیام به شما بدهد. اما اگر می‌خواهید این مشکل را ریشه‌ای حل کنید، قبلا لازم بود به تلگرام ایمیل زده و مرارت‌های خود را اعلام کنید. اما در حال حاضر با رفتن به ربات رسمی @spambot هم می‌توانید بفهمید دلیل ریپورت شما چه بوده و هم درخواست خارج شدن از حالت ریپورت را ثبت کنید.اگر ریپورت شدید و پس از درخواست، تلگرام شما را  خارج کرد، باید حواستان را خیلی جمع کنید چون این کار را برای هر کاربری فقط یک بار انجام می‌شود. یعنی اگر برای بار دوم ریپورت شدید دیگر قابل برگشت نیست.

چرا در تلگرام ریپورت می شویم؟

نودهشتیها

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/cBCcy3

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.