دانلود آهنگ جدید

زندگینامه نیکی هیلی

187
Rate this post

زندگینامه نیکی هیلیزندگینامه نیکی هیلی

نیکی هیلی در۲۰ ژانویه ۱۹۷۲ در بامبرگ کارولینای جنوبی در خانواده‌ای سیک متولد شد. والدین او مهاجرانی از پنجاب هند بودند. این سیاستمدار آمریکایی در سال ۲۰۱۷ سفیر آمریکا درسازمان ملل متحد شد.او از ژانویه ۲۰۰۵ تا ژانویه ۲۰۱۱ نمایندگی لکزینگتن در مجلس نمایندگان کارولینای جنوبی را بر عهده داشت. سپس از ژانویه ۲۰۱۱ تا ژانویه ۲۰۱۷ میلادی به مقام یکصد و شانزدهمین فرماندار ایالت کارولینای جنوبی انتخاب شد

 

هیلی اولین زنی بود که به مقام فرمانداری در کارولینای جنوبی رسید. همچنین او پس از بابی جیندال دومین فرماندار هندی آمریکایی در  آمریکا بود. او در طول دوران فرمانداری جوانترین فرماندار در ایالات متحده آمریکا بود. هیلی در نوامبر ۲۰۱۰ برای در اختیار گرفتن سمت فرمانداری ایالت کارولینای جنوبی نامزد انتخابات شد و مورد حمایت میت رامنی، سارا پیلین و جنبش تی پارتی قرار گرفت و در انتخابات پیروز شد. سپس در نوامبر ۲۰۱۴ مجدداً به سمت فرماندار ایالت کارولینای جنوبی انتخاب شد.

او دانش‌آموخته رشته حسابداری در مقطع کارشناسی از دانشگاه کلمسون است. با پیوستن به کسب و کاری که مادرش در زمینه تولید پوشاک زنانه راه انداخته بود، توانست به همراه خانواده به موفقیت تجاری و اقتصادی دست پیدا کند. در سال ۱۹۹۸ به عضویت هیئت مدیره اتاق بازرگانی شهرستان ارینجبرگ کارولینای جنوبی درآمد و در سال ۲۰۰۳ عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی لکسینگتون کارولینای جنوبی شد. در نوامبر ۲۰۱۶ دونالد ترامپ اعلام کرد: قصد دارد نیکی هیلی را به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل منصوب کند. در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ مجلس سنای آمریکا، او را با ۹۶ رای موافق در مقابل ۴ رأی مخالف، به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل تأیید کرد.

هیلی یکی از مخالفان سقط جنین است و به‌طور پیوسته از جنبش‌ها و افکار ضد سقط جنین حمایت کرده‌است. وی در سال ۲۰۰۶ در مجلس نمایندگان کارولینای جنوبی به قانون مجازات آسیب رساندن به جنین که در آن خشونت و آسیب به جنین مشابه عمل مجرمانه علیه مادر تعریف شده، رای مثبت داد.

یکی از اهداف هیلی کاهش مالیاتها است. او علیه قانونی رای داد که بر هر سیگار تولید شده مالیات اعمال می‌کرد. هیلی که در خانواده‌ای مهاجر متولد و بزرگ شده‌است گفت: باید قوانین مهاجرت اجرا شوند. او در حمایت از قانونی که کارفرمایان را موظف می‌کند که قانونی‌بودن حضور و اقامت کارگران تازه‌کار را اثبات کنند رأی مثبت داد.

زندگینامه نیکی هیلی

نودهشتیها

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/6M9TTt

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.