دانلود آهنگ جدید

زندگینامه دکتر علیرضا آزمندیان

بنیانگزار تکنولوژی فکر در ایران

107
زندگینامه دکتر علیرضا آزمندیان

زندگینامه دکتر علیرضا آزمندیان

امروز در ایران کسی نیست که نام دکتر علیرضا آزمندیان را نشنیده باشد و یا در کارگاه های خلاقیت و کارآفرینی و انگیزشی ایشان شرکت نکرده باشد. نام دکتر آزمندیان با تکنولوژی فکر گره خورده است زیرا ایشان بنیانگزار و اولین فردی بودند که این سبک تفکر و زندگی را در ایران رواج و گسترش دادند. دکتر علیرضا آزمندیان شخصیت بسیار محبوب و مردمی و خوشنام و از معدود افرادی هستند که دوست و دشمن او را ستایش میکنند. خدای رحمان را سپاسگزاریم که ایشان در ایران زندگی میکنند و حضور و کلام و نفس گرمشان روشنی بخش محافل و جوامع دانشگاهی، علمی و سایر بخش های اجتماعی است.
دكتر عليرضا آزمنديان در 20 فروردین 1332 در تهران به دنيا آمد. او تحصيلات ابتدايی و متوسطه را در مدارس اسلامی و از جمله دبيرستان علوی تهران طی كرد و در رشته رياضی به عنوان يكي از دانش‌آموزان نمونه از دبيرستان علوی تهران فارغ‌التحصيل شد. وی تحصيلات دانشگاهي را در مقطع ليسانس در دانشگاه صنعتی شريف در رشته مهندسيی مكانيك طي‌كرد و همزمان با آغاز پيروزی انقلاب اسلامي در صدا و سيما به عنوان خبرنگار سياسي و اقتصادي مشغول به‌كارشد.
ایشان دستاوردهای  فراوانی در حرفه خبرنگاری به دست آورد و با تهيه گزارشهايی از اوضاع و احوال سياسي و اقتصادي كشور و سفر به تمام نقاط ايران و پاره‌اي از كشورهاي جهان، شناخت خوبي نسبت به مسائل مردم به دست آورد و با حضور در جبهه‌های جنگ و تهيه گزارشهای میدانی تلويزيونی از عمليات های جنگی، رشادت ها و دلاوريهای رزمندگان اسلام را در جنگ تحمیلی و نبرد حق عليه باطل به تصويرکشيد. وی اولین خبرنگار جنگی بود که در لحظه آزادسازی خرمشهر همراه رزمندگان ارتشی و سپاهی و بسیجی وارد شهر شد و لحظه به لحظه جریان بازپس گرفتن شهر را گزارش کرد.

دکتر آزمندیان پس از شش سال كار پرتلاش و شبانه‌روزی در صدا و سيما در سال 1364 برای ادامه تحصيل به آمريكا سفر نمود و فوق ليسانس خود را در رشته مدیریت مهندسی و دكترا را در رشته مهندسی صنايع و سيستم ها در دانشگاه كاليفرنيا ادامه داد و  در عين حال در رشته تخصصی خود در دانشگاههای آمريكا به تدريس پرداخت.ایشان ضمن دوازده سال تحقيق و تدريس در دانشگاههای آمريكا و در عين حال با مطالعات علمی پيرامون قدرت فكر به تبادل اطلاعات با دانشمندان اين رشته پرداخت و ضمن شركت در كنفرانس‌های علمی تكنولوژی فكر سالها در راستای توسعه اين پديده بزرگ قرن تحقيق و تدريس نمود و سرانجام برای انتقال دستاوردهای بی نظير تكنولوژی فكر به هموطنان ايرانی خود در سال 1376 به ايران بازگشتند.

دکتر علیرضا آزمندیان ضمن عضويت در هيئت علمي دانشكده فني دانشگاه تهران و تدريس مباحث مهندسي صنايع و سيستم ها در اين دانشگاه، به تأسيس مؤسسه فرهنگی علمی پديده فكر اقدام‌كرد و با تشكيل كلاسهای تکنولوژی فكر به بسط و گسترش اين تكنولوژی در ايران پرداخت و با تحولات بزرگی كه در نظام فكری و باورهای دانشجويان خود ايجاد كرد زندگي آنها را به كلي متحول ساخت.

ایشان پس از سفر به بيش از 50 كشور جهان از جمله كشورهای آسيايی، آفريقايی، اروپایی،آمريكا و كانادا و مطالعه مبانی ذهن، قدرت بيكران فكر انسان و با اشراف به مكانيسم هاي فكر، باور و برنامه‌ريزي سيستم ضمير ناخودآگاه انسان، امروز در خدمت مردم عزيز ايران است تا با استفاده از دستاوردهای علمی و تکنولوژی فکر خود ضمن ايجاد تغييرات اساسي در نظام فكری شان به پالايش شخصيت آنان پرداخته و با ايجاد تحولی شگرف در آنها انسانهای با انگیزه و شاد و بشاش،هدفمند، توانمند و مصمم با شخصيت و اعتماد به نفس كامل وبا عشق و اميد برای زندگی عالی و پرحاصل برای ايران اسلامی ما تربيت‌كنند.

دكتر آزمنديان با برگزاري كنفرانسها و دوره هاي تكنولوژي فكر براي مديران، اساتيد دانشگاه، پزشکان، صنعتگران، معلمان، دانشجويان، كارمندان و ساير اقشار تأثيرگذار جامعه، نه تنها نظام فكري و روحي آنان را متحول ساخته است، بلكه با اجراي تكنيك‌هاي مديريت فكر، در بالا بردن كارائي و بهره‌وري انساني آنان تأثيربه سزايی گذاشته است.

دکتر آزمندیان پس از بازگشت از آمریکا، در طول بیست سال اخیر علاوه بر اجرای سخنرانی‌های مختلف برای میلیون‌ها نفر از مردم ایران و ایرانیان خارج از کشور، برای مدیران وکارکنان بسیاری از کارخانجات و صنایع‌کشورو نیز برای بسیاری از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و نهادهای‌دولتی و مدیران بخش‌های خصوصی کشور مباحث خودمدیریتی و خودشکوفائی و نیز مباحث رهبری و توانمندسازی و مدیریت منابع‌انسانی را عرضه‌کرده است که از این رهگذر به ایجاد انگیزه‌های کاری و ارتقاء بهره‌وری نیروی انسانی کمک شایانی نموده است.

آثار علمی و فرهنگی و پژوهشی دکتر علیرضا آزمندیان بصورت مقالات، کتاب ها و سی‌دی های تصویری و صوتی برای ایرانیان داخل و خارج از کشور عرضه شده است. Think Yourself  Successful نام آخرین کتاب چاپ شده از ایشان به زبان انگلیسی میباشد که توسط بزرگترین مؤسسه انتشاراتی آمریکا بنام مک گراهیل چاپ و در دنیا منتشر شده و اخیرا این کتاب تحول‌آفرین به زبان عربی و چینی توسط همین مؤسسه انتشاراتی ترجمه شده است.

روزنامه وال استریت ژورنال پرتیراژترین روزنامه اقتصادی آمریکا، ضمن چاپ گزارشی در صفحه اول این روزنامه تحت عنوان تفکر مثبت در تهران ضمن بررسی اثرات مثبت برگزاری سمینارها و همایش‌های تکنولوژی فکر در ایران، دکتر آزمندیان را به عنوان بزرگترین سخنران انگیزشی ایران به جهانیان معرفی‌کرده‌است.

زندگینامه دکتر علیرضا آزمندیان

نودهشتیها

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/L4YGEG

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.