دانلود آهنگ جدید

دانلود کتاب هیچکاک و مبارزه ی طبقاتی

154
Rate this post

دانلود کتاب هیچکاک و مبارزه ی طبقاتیدانلود کتاب هیچکاک و مبارزه ی طبقاتی

نام کتاب: هیچکاک و مبارزه ی طبقاتی

نویسنده: مروین نیکلسون

مترجم: نیما کوشیار

حجم: ۶۴۴ کیلوبایت

تعداد صفحه: ۴۶

درباره کتاب: مروین نیکلسون در مقدمه این کتاب مینویسد، شاید مبارزه‌ی طبقاتی آخرین چیزی باشد که‌ کسی آن را با آلفرد هیچکاک، یکی از معروف ترین کارگردان ها، مرتبط بداند، اما بین او و مبارزه‌ی طبقاتی ارتباطی وجود دارد. هیچکس وی را یک سوسیالیست معرفی نخواهد کرد. خود هیچکاک اذعان می کند تنها چیزی که‌ می خواهد سرگرم کردن مردم است و نه‌ آموختن به‌ آنها.

این نشان می‌دهد هیچکاک حتی حاضر به تفسیر فیلم‌های خودش هم نبوده است. اما با تمام این اوصاف چه کسی خواهد توانست، سینمای آلفرد هیچکاک را در تضاد با فاصله طبقانی و مبارزه با ظلم معرفی نکند.

درباره هیچکاک: سر آلفرد جوزف هیچکاک کارگردان بریتانیایی که بیشتر به ساخت فیلم‌های معمایی شهره است. همیشه کارگردانی بوده که به سیاسی بودن متهم می‌شد. موردی که البته خود هیچکاک آن را کاملاً رد نمی‌کند اما می‌گوید چون مردم به فیلم‌های سیاسی اقبال نشان نمی‌دادند او سعی در ساخت سینمایی داشته که علاوه بر اینکه حرفش را بزند با اقبال عموم مواجه شود.

شاید سیاسی بودن آلفرد هیچکاک را بتوان به قلم اعتراض گونه و نگاه منتقدانه زیرپوستی در فیلم‌هایش نسبت داد. یا حتی اعتراض نهفته در سخنرانی‌اش وقتی پس از بارها نامزدی برای جایزه اسکار و کسب آن بتوان بسیار سیاسی گونه تفسیر کرد. او در طول بیست سال، برای فیلم‌هایی چون، “قایق نجات”، “پنجرۀ پشتی” و “روانی” پنج بار نامزد دریافت جایزۀ اسکار شد، اما هرگز موفق به بردن آن نشد.آکادمی اسکار، سعی کرد این موضوع را با اهدای جایزۀ یک عمر فعالیت هنری به هیچکاک، جبران کند. هیچکاک در میان تشویق ایستادۀ حضار روی صحنه را و جایزۀ خود را از دستان رابرت وایز دریافت نمود. او تنها پنج کلمه روی صحنه سخنرانی بود و آن هم این بود: “ممنون از شما… خیلی زیاد”

دانلود کتاب هیچکاک و مبارزه ی طبقاتیدانلود کتاب هیچکاک و مبارزه ی طبقاتی

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات پروسه به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/FFzUxD

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.