دانلود آهنگ جدید

دانلود کتاب هنر خواب بینی

216

دانلود کتاب هنر خواب بینیدانلود کتاب هنر خواب بینی

نام کتاب: هنر خواب بینی

نویسنده: کارلوس کاستاندا

مترجم: فرزاد همدانی

حجم: 4,85 مگابایت

تعداد صفحه: 345

درباره کتاب: کاستاندا در این کتاب مراحل گام به گامی را که برای پیشرفت در فن خواب بینی به شیوه ساحران تولتک و شخصی به نام دن خوآن پیموده است را تشریح می‌کند و خواننده را در جریان تجربیاتی شگفت‌آور و باورنکردنی از دنیاهای دیگری در رویا قرار می‌دهد که به اعتقاد تولتک‌ها به اندازه دنیای ما واقعیند. آنچه که ذهن بسیاری از انسان ها را به خود مشغول ساخته کنترل رویا یا خواب است. کنترل رویا در خواب عملی است ولی هدف اصلی از کنترل رویاها چیست؟

هدف برنامه ریزی کردن ضمیر نا خود آگاه است چون زمانی که در خواب به سر می بریم ذهن آزادانه در حال گردش در دنیای خود است و چه بسا بعضی وقتها بخاطر این آزادی و عدم کنترل وناآگاهی نسبت به کنترل رویا ها ذهن انسان دستورهای نادرستی را از رویا ها دریافت میکند و باعث بروز بعضی مشکلات میشود.آنچه در مورد هنر رویا بینی مسلم است برنامه ریزی ذهن قبل از خواب است تا در حالت خواب طبیعی قابل اجرا باشد یعنی با استفاده از تکنیکهای مدیتیشن و خودهیپنوتیزم و بسیاری روشهای دیگر باید یک دستور وشیوه برای ضمیر نا خود آگاه خود تعریف کنی که زمانی که در خواب طبیعی هستی رویاها سمت و سویی مشخص و تعیین شده داشته باشند. مطالعه این کتاب ارزشمند را از دست ندهید.

معرفی نویسنده: کارلوس سزار سالوادور آراندا کاستاندا ( Carlos Cesar Salvador Arana Castaneda ) در ۲۵ دسامبر ۱۹۲۵ در کاخامارکای پرو چشم به جهان گشود. وی نویسنده پرطرفدار آمریکایی کتاب‌های شمن‌باوری بود. دوازده کتاب وی که به ۱۷ زبان ترجمه گردیده و ۸ میلیون نسخه فروش داشته‌اند که جنجال و توجه فراوانی در میان علاقه‌مندان به فلسفه و مردم شناسی برانگیخت.او در آغاز با تکیه بر آموزه‌های دون خوان در سال ۱۹۶۸ یک سری کتاب نوشت که آموزه‌های او را در شمنیزم توصیف می‌کردند. این کتاب‌ها که به زبان خودش روایت شده‌اند مربوط به تجربیاتی است که وی زیر سرپرستی یک سرخپوست یاکی یا مرد دانا به نام دن خوآن ماتئوس به دست آورد.

منتقدان می‌گویند که آن‌ها داستان‌هایی تخیلی اند در حالی که حامیان کاستاندا ادعا می‌کنند اتفاقات ذکر شده در کتاب‌های او حقیقی یا دست کم آثار فلسفی ارزشمندی اند و شیوه‌هایی را برای بالا بردن سطح آگاهی ارائه می‌دهند.کاستاندا در سال ۱۹۷۳ از انظار عمومی خارج شد تا بیش‌تر بر رشد درونی خود کار کند. او در یک خانه بزرگ با سه زن که به همسفران آگاهی موسوم بودند زندگی می‌کرد. آن‌ها کسانی بودند که آماده قطع روابط خود با خانواده و حتی تغییر نام بودند. کاستاندا مؤسسه کلییر گرین را تأسیس کرد. این مؤسسه مروج تنسگریتی بود که یک رویه سنتی در تولتک و دربردارنده تمرین‌های قدرتمند معنوی است.

پس ازاینکه کاستاندا در سال ۱۹۷۳ از انظار عمومی دور شد، یک خانه بزرگ در لس آنجلس خرید و آنرا با سه تن از یاران زن خود به اشتراک گذاشته بود. زنان روابط خود را با دوستان و خانوادهایشان هنگامی که به گروه کاستاندا پیوستند قطع کردند. آنها همچنین از عکس گرفتن خودداری کردند و نام‌های جدید گرفتند: رجینا تبدیل شد به فلوریندا دونرگرا، ماریان سیمکو تبدیل شد به تایشا ابلار، و کاتلین پوهلمان تبدیل به کارول تیگز گردید.در اوایل ۱۹۹۰، فلوریندا دونر گرا و تایشا ابلار دو کتاب در شرح تجربیات خود را با دون خوان و گروه خود منتشر کردند. آنها همراه با کارول تیگز، ظاهر شدند و گاهی اوقات در بسیاری از کارگاه‌های آموزشی تنسگریتی که در ماه ژوئیه سال ۱۹۹۳ آغاز شد سخنرانی کردند. دونر گرا و آبلار شروع کردند به امضا کردن کتاب و سخنرانی‌های گاه به گاه و همچنین مصاحبه‌های رادیویی.

مدت کوتاهی پس از مرگ کاستاندا، دونرگرا و آبلار، همراه پاتریشیا پارتین ناپدید شدند. تلفن آمالیا مارکز (همچنین شناخته شده به عنوان تالیا بی) و مربی تنسگریتی کایلی لوندال، قطع شد و آنها نیز ناپدید شدند. در تاریخ ۲ اوت ۱۹۹۸، کارول در یک کارگاه در انتاریو سخن گفت. بقایای جسد پارتین که کاستاندا از او به عنوان نوری الکساندر یا کلود هم یاد کرده بود در سال ۲۰۰۳ در نزدیکی جایی پیدا شد که ماشین وی چند هفته پس از مرگ کاستاندا در ۱۹۹۸ رها شده بود. این ماشین در لبه دره‌ای به اسم دره مرگ رها شده بود. بقایای او در شرایطی بود که نیاز به تشخیص هویت از روی DNA داشت، که در سال ۲۰۰۶ انجام شد. هیچ‌کدام از سایر آنها از زمانی ناپدید شدن در ملأ عام دیده نشدند.

چون آن زنان تمام روابط خود را با خانواده و دوستانشان قطع کرده بودند، مدتی گذشت تا مردم متوجه گم شدن آنها شدند. هیچ تحقیق رسمی در مورد ناپدید شدن دونرگراو، اسمیکو ولوندال انجام نشد. لوییس مارکز، برادر تالیا بی، در سال ۱۹۹۹ در مورد ناپدید شدن خواهرش به پلیس مراجعه کرد، اما نتوانست آنها را قانع کند که ناپدید شدن او شایسته بررسی است. نظر آنها در سال ۲۰۰۶ پس از اینکه بقایای پاتریشیا پارتین شناسایی شدند تغییر کرد و پلیس لس آنجلس در نهایت تالیا بی را به بانک اطلاعات افراد گم شده خود اضافه کرد.

کاستاندا در مورد درون‌مایه ی کتاب‌های شمن‌باوریتجربیات خود را در ملاقات با فردی بنام دون خوان بازگو می‌کند. دون خوآن یک سرخ‌پوست مسن جنوبی است که در زمینه تصوف از نوع سرخ‌پوستی به مقام استادی دست پیدا کرده‌است. تجربیات کاستاندا مشتمل بر اتفاقاتی است که خود آن‌ها را واقعیات غیرعادی می‌نامد.بخش دوم شامل جمع‌بندی و تحلیل او از این وقایع است. کاستاندا یک محقق مردم شناس است و در ابتدای کار مانند بسیاری از انسانهای عادی که وقایع متافیزیکی را تجربه نکرده‌اند، در زمان مواجه شدن با این وقایع دچار نوعی حالات سردرگمی و در عین حال اعتماد می‌گردد. سوالات و پاسخ‌های ردوبدل شده بین او و دون خوآن موید این حالات می‌باشد.

او پس از سه سال تعلیم درمی‌یابد وقایعی که در زمان خلسه بر او می‌گذرد ریشه‌ای خارج از ذهن او دارد. کاستاندا پس از حدود پنج سال تعلیم در رویارویی با واپسین تجربه خود در این زمینه دچار ترس و وحشتی حاد می‌گردد. ترس کاستاندا از رویارویی با این رویداد او را از ادامه طی مسیر به سوی جایگاهی که دون خوآن آن را جایگاه مرد دانا می‌نامد بازمی‌دارد. او خود علت سر باز زدن از ادامه آموزه‌ها را ترس از شکست عنوان می‌کند. کارلوس کاستاندا در 27 آوریل 1998 در لس آنجلس درگذشت

دانلود کتاب هنر خواب بینی

دانلود کتاب هنر خواب بینی

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط نشر سیمرغ با همکاری انتشارات فردوس به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/FSVvYY

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.