دانلود آهنگ جدید

دانلود کتاب طرحی فلسفی به سوی صلح ابدی

95

دانلود کتاب طرحی فلسفی به سوی صلح ابدیدانلود کتاب طرحی فلسفی به سوی صلح ابدی

نام کتاب: طرحی فلسفی به سوی صلح ابدی

نویسنده: ایمانوئل کانت

مترجم: باقر پرهام

حجم: ۲,۱۲ مگابایت

تعداد صفحه: ۴۲

درباره کتاب: جستاری که در پیش رو است، طرحی فلسفی به سوی صلح ابدی، در سال ۱۷۹۵منتشر شد.کانت در این اثر، با بازنگری موضوع صلح جهانی، اصولی را در برابر حاکمان قرار می دهد که پیروی از آن ها، به باور وی، منتهی به استقرار صلح پایدار و ابدی در سطح جهان خواهد شد.

در میان اصول کانتی صلح ابدی، می توان به این موارد کلیدی اشاره کرد: معاهدات بین المللی صلح نباید مفادی را داشته باشند که تدارک دهنده جنگ های آتی باشند، دولت ها نباید بر دولت های دیگر دست اندازی کنند، تمامی » باید ملغی شوند، دولت ها و ملت های شان نباید از بابت جنگ standing armies ارتش های دائمی یا « زیر بار بدهی رفته و مقروض شوند، در ارتباط با دو اصل پیشین، دولت ها باید از دخالت نظامی در امور دولت های دیگر اجتناب ورزند و سرانجام این که، جنگ را باید شرافت مندانه به پیش برد.

درباره نویسنده: ایمانوئل کانت (Immanuel Kant) در ۲۲ آوریل ۱۷۲۴ در آلمان امروزی به دنیا آمد. وی تجربه گرایی و عقل‌گرایی ابتدایی مدرن را در هم آمیخت وتا به امروزتأثیر مهم وی در فلسفه سیاسی،مابعدالطبیعه،معرفت‌ شناسی، اخلاق،  زیبایی شناسی و دیگر حوزه‌ها ادامه دارد. وی چهره محوری در فلسفه جدید است.ایده بنیادین «فلسفه نقدی» کانت به ویژه در نقدهای سه‌گانه وی «نقد عقل محض»، «نقد عقل عملی»، و «نقد قوه حکم»، «خودآیینی انسان» است.

وی استدلال می‌کند که فاهمه انسان، منشأ قوانین عمومی طبیعت است که تشکیل دهنده همه تجربه ماست؛ و عقل انسان است که قانون اخلاقی را به ما می‌دهد که این قانون، مبنای ما برای باور به خدا، آزادی، و جاودانگی است؛ بنابراین، شناخت علمی، اخلاق، و باور دینی متقابلاً سازگار و مورد اطمینانند زیرا همه آنها متکی به بنیان یکسان “خودآیینی” انسانند، که به علاوه، انسان براساس جهان نگری غایت‌شناسانه حکم تأملی، غایت نهایی طبیعت است.او هم‌چنین یکی از فیلسوفان کلیدی روشنگری است و فلسفهٔ وی از اندیشه‌های مسلط بر نیمهٔ نخست سدهٔ نوزدهم   است.کانت در فلسفهٔ خود در پی پاسخگویی به سه پرسش اساسی است: نخست این‌که چه چیز را می‌توان دانست (نقد عقل محض)، دوم این‌که چه باید کرد (نقد عقل عملی)، و سوم این‌که چه امید و انتظاری می‌توان داشت؟کانت در ۱۲ فوریه ۱۸۰۴ درگذشت.

دانلود کتاب طرحی فلسفی به سوی صلح ابدی

دانلود کتاب طرحی فلسفی به سوی صلح ابدی

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/Eph8Dv

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.