دانلود آهنگ جدید

دانلود کتاب حالات و سخنان شیخ ابوسعید ابوالخیر

243
Rate this post

دانلود کتاب حالات و سخنان شیخ ابوسعید ابوالخیردانلود کتاب حالات و سخنان شیخ ابوسعید ابوالخیر

نام کتاب: حالات و سخنان شیخ ابوسعید ابوالخیر

به اهتمام: والنتین ژوکوفسکی

حجم: ۲,۳۵ مگابایت

تعداد صفحه: ۱۰۱

درباره کتاب: ابوسعید فضل‌الله بن احمدبن محمد بن ابراهیم مشهور به شیخ ابوسعید ابوالخیر عارف و شاعر نامدار  ایرانی تبار در یکم محرم ۳۵۷ قمری در میهنه متولد گردید.میهنه زادگاه ومحل دفن ابوسعید ابوالخیر، ناحیه‌ای میان سرخس و ابیورد که اکنون شهرکی درخاک ترکمنستان در۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی عشق آباد، مقابل چهچهه در خاک ایران است. ابوسعید ابوالخیر عارف و شاعر قرن چهارم و پنجم است که در میان عارفان مقامی بسیار برجسته و ویژه ای دارد و نام او با عرفان و شعر آمیختگی عمیقی یافته‌است. چندان که در بخش مهمی از شعر پارسی چهره او در کنار مولوی و خیام قرار می‌گیرد، بی آنکه خود شعر چندانی سروده باشد.

در تاریخ اندیشه‌های عرفانی اش در بالاترین سطح اندیشمندان این گستره ی پهناور درکنار حلاج ،بایزید بسطامی  و ابوالحسن خرقانی به شمار می‌رود. همان کسانی که سهروردی آنها را ادامه دهندگان فلسفه باستان و ادامه حکمت خسروانی می‌خواند. نبوغ و استعداد دوران کودکی او بر افراد آگاه پنهان نبوده‌است.او سالها در  مرو و سرخس فقه و حدیث آموخت تا در یک رویداد مهم در زندگی اش درس را رها کرده و به گرد صوفیان پیوست و به وادی عرفان روی آورد.

وی پس از دریافت طریقه تصوف در نزد شیخ ابوالفضل سرخسی و ابوالعباس آملی به دیار اصلی خود بازگشت و هفت سال به ریاضت پرداخت و در سن ۴۰ سالگی به نیشابوررفت.در این سفرها بزرگان علمی و شرعی نیشابور با او به مخالفت برخاستند، اماچندی نگذشت که مخالفت به موافقت بدل شد و مخالفان وی تسلیم شدند.او تمام عمرخویش را در تربیت مریدانش سپری کرد. نوهٔ شیخ ابوسعید ابوالخیر، محمدبن منور، در سال ۵۹۹ کتابی به نام اسرار التوحید دربارهٔ زندگی و احوالات شیخ نوشته‌است.ابوسعید عاقبت در میهنه در شب آدینه چهارم شعبان سال  ۴۴۰ قمری، درگذشت. “تا شرع را سپری نکنی پنداشت پدید نیاید که پنداشت در دین بود و دین پس از شرع بود. ناکردن کفر است و کردن و دیدن شرک. تو هست و اوهست، دو هست شرک بود. خود را از میان بردار.” مطالعه این کتاب زیبا را از دست ندهید.

من بی تو دمی قرار نتوانم کرد *** احسان ترا شمار نتوانم کرد

گر برسر من زبان شود هرمویی *** یک شکر تو از هزار نتوانم کرد

دانلود کتاب حالات و سخنان شیخ ابوسعید ابوالخیر

دانلود کتاب حالات و سخنان شیخ ابوسعید ابوالخیر

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/zv44ie

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.