دانلود آهنگ جدید

دانلود کتاب تاریخچه زمان اثر استیون هاوکینگ

251
Rate this post

دانلود کتاب تاریخچه زمان اثر استیون هاوکینگ

نام کتاب: تاریخچه زمان
نویسنده: استیون ویلیام هاوکینگ
مترجم: محمدرضا محجوب
حجم: ۴,۱۶ مگابایت
تعداد صفحه: ۲۶۴

درباره کتاب: ﮐﺘﺎﺏ ‏”ﺗﺎﺭﯾﺨﭽﻪ ﺯﻣﺎﻥ” ﯾﺎ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻓﺮﻋﯽ ‏”ﺍﺯ انفجار بزرگ ﺗﺎ ﺳﯿﺎﻩﭼﺎﻟﻪﻫﺎ” ﺍﺛﺮﯼ ﻣﺸﻬﻮﺭ ﺍﺯ ﺍﺳﺘﯿﻮﻥ ﻫﺎﻭﮐﯿﻨﮓ ﺍﺳﺖ.ﭘﺮﻭﻓﺴﻮﺭ ﺍﺳﺘﯿﻮﻥ ﻫﺎﻭﮐﯿﻨﮓ ‏”ﺍﺳﺘﺎﺩ ﻣﺴﻠﻢ ﻓﯿﺰﯾﮏ ﻧﻈﺮﯼاست ﮐﻪ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﻋﻠﻢ ﺍﺯ ﺍﻭ ﺑﻪ ﺍنیشتین ﺯﻣﺎﻥ ﯾﺎﺩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ.

درباره نویسنده: استیوِن ویلیام هاوکینگ ( Stephen William Hawking) در  ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲ در کمبریج انگلستان به دنیا آمد. وی  فیزیکدان نظری، کیهان‌شناس و نویسندهٔ بریتانیایی و مدیر تحقیقات مرکز کیهان‌شناسی نظری در دانشگاه کمبریج است که کارهای علمی‌اش سابقه‌ای بیش از چهل سال دارد. کتاب‌ها و همایش‌هایش، او را به یک چهرهٔ محبوب تبدیل کرده‌است.او در سال ۲۰۰۹ موفق به دریافت مدال آزادی ریاست جمهوری آمریکا شد. هاوکینگ به مدت سی سال یعنی از سال ۱۹۷۹ تا اول اکتبر ۲۰۰۹، دارنده کرسی ریاضیات لوکاس بوده‌است. وی به خاطر فعالیت در زمینهٔ  کیهان‌شناسی و جاذبه کوانتوم به ویژه در زمینهٔ سیاه‌چاله، شناخته شده‌است.کتاب تاریخچه زمان او که با رکوردی ۲۳۷ هفته‌ای به عنوان پرفروش‌ترین کتاب در بریتانیا باقی‌ ماند، باعث شهرتش شد. همچنین، کتاب طرح بزرگ او که در اواخر سال ۲۰۱۰ به چاپ رسید، جنجال زیادی به پا کرد. این کتاب تنها پس از چند روز به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون تبدیل شد. هاوکینگ مبتلا به بیماریاسکلروز جانبی آمیوتروفیک بوده و توانایی هر گونه تحرک و حتی  سخن گفتن را  ندارد. وی با وجود توانایی‌های بسیار در زمینهٔ کیهان‌شناسی، تاکنون جایزه نوبل را کسب نکرده‌است.

دانلود کتاب تاریخچه زمان اثر استیون هاوکینگ

دانلود کتاب تاریخچه زمان اثر استیون هاوکینگ

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/psGm61

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۸ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که میخوانید و انسانهایی که ملاقات می کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودوهشتیها روزانه ۱۵دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.