دانلود آهنگ جدید

دانلود کتاب بچه های قالیبافخانه

373
Rate this post

دانلود کتاب بچه های قالیبافخانهدانلود کتاب بچه های قالیبافخانه

نام کتاب: بچه های قالیبافخانه (دوقصه روستایی:نمکو-رضو،اسدو،خجیجه)

نویسنده: هوشنگ مرادی کرمانی

حجم: ۱,۶۴ مگابایت

تعداد صفحه: ۹۴

درباره کتاب: داستان این کتاب روایتی است ساده و زیبا که با نثر شیرین مرادی کرمانی نوشته شده است. اما جدای معیارهای قصه نویسی، این داستان روایتگر رنج و زحمت بچه های قالیباف کرمانی است که دسترنج شان شهرتی جهانی دارد اما به لحاظ وضعیت زندگی در رنج و فقر گذران زندگی میکنند.

درباره نویسنده: هوشنگ مرادی کرمانی در ۱۶ شهریور  ۱۳۲۳ در روستای سیرچ از توابع بخش شهداد استان کرمان متولد شد. تا کلاس پنجم ابتدایی در آن روستا درس خواند و همراه پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کرد. مادرش از دنیا رفته بود و پدرش به علت بیماری  قادر به مراقبت از فرزندش نبود. از همان سنین کودکی به خواندن علاقه خاص داشت و عموی جوانش که معلم روستا بود در این علاقه بی‌تاثیر نبود. پس از تحصیلات ابتدایی به کرمان رفت و تا ۱۵ سالگی در آنجا زندگی کرد و در این دوره بود که شیفته سینما هم شد.دوره دبیرستان را در یکی از دبیرستان‌ های شهرستان کرمان گذراند و سپس وارد دانشگاه شد. وی پس از مهاجرت به تهران دوره دانشکده هنرهای دراماتیک را در این شهر گذراند و در همین مدت در رشته ترجمه زبان انگلیسی نیز لیسانس گرفت.

در سال ۱۳۵۳ داستان  قصه‌های مجید را خلق می‌کند، داستان پسر نوجوانی که همراه با «بی بی» پیر زن مهربان، زندگی می‌کند. همین قصه‌ها، جایزه مخصوص «کتاب برگزیده سال۱۳۶۴» را نصیب وی ساخت. اما اولین جایزه نویسندگی اش به خاطر بچه های قالیبافخانه بود که در سال ۱۳۵۹ جایزه نقدی شورای کتاب کودک و جایزه جهانی اندرسن در سال ۱۹۸۶ را به او اختصاص داد. آثار او به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. اما اولین اثری که از او به زبان انگلیسی ترجمه شده بود داستان«سماور» از قصه‌های مجید  بود که برای یونیسففرستاده شد.

دانلود کتاب بچه های قالیبافخانه

دانلود کتاب بچه های قالیبافخانه

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات سحاب به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/MH4Ftn

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.