دانلود آهنگ جدید

دانلود کتاب اسطوره ی فلسفه در میان ما

155
Rate this post

دانلود کتاب اسطوره ی فلسفه در میان مادانلود کتاب اسطوره ی فلسفه در میان ما

(بازدیدی از احمد فردید و نظریه ی غرب زدگی)

نام کتاب: اسطوره ی فلسفه در میان ما

نویسنده: داریوش آشوری

حجم: ۶۲۰ کیلوبایت

تعداد صفحه: ۵۸

درباره کتاب: اﺣﻤﺪ فردید (زاده ١٢٨٩ -مرگ١٣٧٣) در دهه یﺳﯽ و ﭼﻬﻞ ﺗﺎ نیمه های دﻫﻪ ی پنجاه استاد فلسفه دانشگاه ﺗﻬﺮان ﺑﻮد؛ اﺳﺘﺎدى ﮐﻪ ﻫﺮﮔﺰ ﻧﻪ ﮐﺘﺎﺑﻰ ﻧﻮﺷﺖ ﻧﻪ ﯾﮏ جزوه ی درسی برای شاگردانش داشت اما نام او در دورانی غوغایی به پا کرد.نخستین مقاله او می باید همان باشد که در مجله مهر در سال ۱۳۱۸ با نام اصلی او احمد مهینی یزدی منتشر شده است.فردید در مقام فیلسوف یک مفهوم تازه  به زبان فارسی عرضه داشت که سرنوشت تاریخی با اهمیتی پیدا کرد و آن مفهوم غرب زدگی بود که به گمانم میبایست در اواخر دهه سی به آن رسیده باشد. آنچه سبب توجه به فردید و حرف های او شد انتشار کتاب غرب زدگی جلال آل احمد در سال ۱۳۴۰ خورشیدی بود.

درباره نویسنده: داریوش آشوری در  ۱۱ مرداد ۱۳۱۷ در تهران به دنیا آمد. وی زبان‌شناس، مترجم و نویسندهٔ ایرانی است. کار او در علوم سیاسی جامعه‌شناسی،سخن‌سنجی ، فلسفه  و زبان‌شناسی   است.آشوری دانش آموخته ی دبیرستان‌های البرز و دارالفنون است. در دوران نوجوانی با مطالعهٔ نشریات حزب توده به آن مکتب گرایش پیدا کرد، و پس از ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ مدتی عضو سازمان جوانان حزب توده بود. پس از چندی در سال ۱۳۳۶ به حزب زحمتکشان ملت ایران (نیروی سوم) پیوست.

آشوری در سال ۱۳۳۷ از دارالفنون دانش‌آموخته و وارد دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی و اقتصادی دانشگاه تهران شد و لیسانس اقتصاد خود را در سال ۱۳۴۲ گرفت. در همان سال در دورهٔ دکتری اقتصاد در همان دانشکده پذیرفته شد ولی آن را نیمه‌کاره رها کرد. کار تألیف کتاب، ترجمه، و نوشتن مقالات را از همین دوران شروع کرد. نخستین کتاب او، به نام فرهنگ سیاسی، در روزگار دانشجویی از او منتشر شد که هنوز هم، با نام دانشنامهٔ سیاسی، در ایران در زمینه ی علوم سیاسی کتاب مرجع است و تاکنون بیش از سی چاپ از آن منتشر شده‌است. در همان دوران آشوری در مؤسسه ی انتشارات فرانکلین به عنوان ویراستار در دایره المعارف فارسی و سپس در بخش انتشارات به کار مشغول بوده‌است.

دانلود کتاب اسطوره ی فلسفه در میان ما

دانلود کتاب اسطوره ی فلسفه در میان ما

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/tquwy1

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.