دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان شاهزاده وگدا

273
Rate this post

دانلود رمان شاهزاده وگدادانلود رمان شاهزاده وگدا

نام کتاب: شاهزاده وگدا

نویسنده: مارک تواین

مترجم: رشید بهنام

حجم: ۱,۳۴ مگابایت

تعداد صفحه: ۸۲

درباره کتاب: شاهزاده و گدا (The Prince and the Pauper) نام رمان تاریخی و جاودانه مارک تواین نویسنده آمریکایی است که در سال ۱۸۸۱ میلادی نگارش شده است. این کتاب داستان ادوارد و تام را بیان می‌کند که یکی ولیعهد انگلستان و دیگری گدایی بیش نیست. دست تقدیر به واسطه چهره‌های آن‌ها که بسیار شبیه هم است این دو را بر جای یکدیگر می‌نشاند و آن دو زندگی دیگری را امتحان می‌کند. نویسنده از سویی از نظام فاسد دربار انگلستان و از سویی از فساد اخلاقی در میان مردم فرودست جامعهٔ انگلستان انتقاد می‌کند. این رمان داستانی را در زمان سلسله تئودور های انگلیس روایت میکند که در سال ۱۵۴۷ میلادی رخ داده است.

جالب آنست که سلسله تئودورها، هنری هشتم و شاهزاده ادوارد واقعاً وجود داشته اند. این اثر بارها مورد اقتباس تصویری در قالب فیلم سینمایی، سریال تلویزیونی، و انیمیشن قرارگرفته‌ است.  اداورد ولیعهد انگلستان روزی در حیاط قصر در حال بازی است که پسر بچه فقیری توجه اش را جلب کرده و او را که تام نام دارد به درون قصر می برد. تام و ادوارد متوجه می شوند بسیار شبیه هم هستند و برای مدتی لباس هایشان را عوض می کنند اما همین باعث می شود که نگهبانان آن ها را اشتباه گرفته و پادشاه واقعی را از قصر بیرون کنند.مطالعه این رمان زیبا و خاطره انگیز را از دست ندهید.

درباره نویسنده: سمیوئل لنگهورن کلمنز (Samuel Langhorne Clemens) با نام هنری مارک تواین در ۳۰ نوامبر ۱۸۳۵ در مرز ایالت میسوری آمریکا در روستای فلوریدا با کلبه‌های چوبی پراکنده به دنیا آمد. او نویسنده و طنزپرداز آمریکایی است که شهرت خود را مدیون رمان ماجراهای هاکلبری فین (۱۸۸۵) وماجراهای تام سایر  (۱۸۷۶) است. پدرش قاضی بخش و تاجری کوچک و اصالتاً اهل ویرجینیا بود که درکنتاکی درس حقوق خوانده و در همان‌جا به جین همپتون موخرمایی برخورده و با او ازدواج کرده‌بود. در ۱۲سالگی پدرش فوت کرد و سمیوئل مجبور شد در چاپخانه‌های محلی پادویی کند و بعد در روزنامه‌ای که برادرش اوریون دایر کرده‌بود، ابتدا حروفچین و سپس چاپچی شد.

صفحاتی از روزنامه به مقالات طنزآمیز اختصاص داشت که سمیوئل آنها را می‌نوشت و با امضای عجیب‌غریب چاپ می‌کرد. وی سفر نافرجامی به آمریکای لاتین داشت. مارک تواین از ۱۸۵۷ تا ۱۸۶۴ سوار بر کشتی بخار بر  می‌سی‌سی‌پی سفر می‌کرد. در ۱۸۵۹ مجوز ناخدایی کشتی گرفت و در این حین با امضاهای مختلف برای مجلات مقاله‌های طنز می‌نوشت. در جنگ داخلی آمریکا نقش کوچکی را برعهده گرفت. درسال ۱۸۶۶ با آلتا کالیفرنیا  برجسته‌ ترین روزنامه غرب قراردادی به این مضمون امضا کرد: خبرنگار سیار بدون محدودیت مکان و زمان و سمت که دور کره زمین می‌گردد و ضمن سفر گزارش می‌نویسد. او با اولیوه لنگدن دختر یکی از صاحبان صنایع ثروتمند نیویورک ازدواج کرد. کلمنز نام مارک تواین را از ناخدای یک کشتی که با این نام در مجلات می‌نوشت به‌عنوان ادای دین گرفت و در تمام کارهای طنزش از این اسم استفاده کرد. مارک تواین در ۲۱ آوریل ۱۹۱۰ درگذشت.

دانلود رمان شاهزاده وگدا

دانلود رمان شاهزاده وگدا

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات توسن به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/GZmXrW

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.