دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان سگ و زمستان بلند

173

دانلود رمان سگ و زمستان بلنددانلود رمان سگ و زمستان بلند

نام کتاب: سگ و زمستان بلند

نویسنده: شهرنوش پارسی پور

حجم: ۷,۷۲ مگابایت

تعداد صفحه: ۳۴۹

درباره نویسنده: شهرنوش پارسی‌پور در ۲۸ بهمن ۱۳۲۴ در تهران از مادری تهرانی و خانه‌دار و پدری شیرازی که قاضی دادگستری بود متولد شد. وی داستان‌نویس و مترجم ایرانی است که داستان‌هایش به زبان‌های گوناگون دنیا ترجمه شده‌است. او از سوی هجدهمین کنفرانس پژوهش‌های زنان در آمریکا، به عنوان زن سال برگزیده شد. پارسی‌پور همچنین برنده ی جایزه ی بیتای ۲۰۱۶ است.او در رشتهٔ علوم اجتماعی در سال ۱۳۵۲ از دانشگاه تهران دانش‌آموخته شد و سپس تحصیل در دانشگاه سوربن در رشته زبان و فرهنگ چینی را دنبال کرد. پارسی‌پور در سال ۱۳۴۶ با ناصر تقوایی ازدواج کرد و در سال ۱۳۵۲ از همسرش جدا شد. او در سال ۱۳۵۹ به ایران بازگشت. 

پارسی‌پور نویسندگی را از سیزده‌سالگی آغاز کرد و از شانزده‌سالگی داستان‌هایش با نام مستعار در گاهنامه‌های گوناگون به چاپ می‌رسید. نخستین رمان او سگ و زمستان بلند نام دارد که در تابستان ۱۳۵۳ کار نوشتن آن پایان یافت. پارسی‌پور همچنین در تلویزیون ملی ایران تهیه کننده برنامه «زنان روستایی» بود و در بهمن ۱۳۵۳ در اعتراض به اعدام خسرو گلسرخی و کرامت‌الله دانشیان، و دستگیری نویسندگانی مانند  غلامحسین ساعدی، هوشنگ گلشیری، فریده لاشایی و  پرویز زاهدی از تلویزیون استعفاء داد. مدتی پس از استعفاء او را بازداشت کردند و ۵۴ روز در زندان گذرانید. پس از زندان به فکر مهاجرت به کانادا افتاد اما منصرف شد.

بار دوم در مرداد ۱۳۶۰ با اینکه خود وابسته به هیچ سازمان سیاسی نبود، به خاطر همراه داشتن نشریات متعلق به برادرش در خودرو، هنگام ملاقات با خواهر زندانی اش دستگیر شد و ۴ سال را در زندان به سر برد. پارسی‌پور پس از آزادی، به کار ترجمه و تأسیس کتاب‌فروشی در زیرزمینی در خیابان سنایی روی آورد. مدتی بعد پترسی پور ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد و اکنون مقیم ایالات متحده آمریکا است. از آثار او میتوان به سگ و زمستان بلند،طوبا و معنای شب، عقل آبی ،ماجرای ساده و کوچک روح درخت،شیوا و بر بال باد نشستن اشاره کرد.مطالعه این رمان زیبا را از دست ندهید.

دانلود رمان سگ و زمستان بلند
دانلود رمان سگ و زمستان بلند

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات اسپرک به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/jkF9KN

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.