دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان سن عقل

241
Rate this post

دانلود رمان سن عقلدانلود رمان سن عقل

نام کتاب: سن عقل

نویسنده: ژان پل سارتر

مترجم: منوچهر کیا

حجم: 5,67 مگابایت

تعداد صفحه: 411

درباره کتاب: با انتشار رمان سن عقل ژان پل سارتر عملا عصر جدیدی از فعالیت اگزیستانسیالیست ها اغاز شد. عصری که تا سالها با اقتدار ادامه یافت و نسلی را نه تنها در اروپا که در دور دست ترین نقاط دستخوش تغییرساخت. گرچه رمان سن عقل در سال ۱۹۴۴ انتشار یافت اما تاثیرات ان یک سال بعد وهمزمان با پایان جنگ دوم جهانی سریع تر اشکار شد. به هر حال سالهای پس از جنگ دوم جهانی فضای خاص خود را داشت و نسل سردرگم ان سالها نیاز مبرمی به تعاریف تازه ای از جهان پیرامون خود داشتند.

داستان با خبر بارداری مارسل رفیقه ماتیو قهرمان داستان شروع می شود و در ادامه ماتیو به دنبال پیدا کردن راهی و پولی برای راحت شدن از شر موجود سومی است که می پندارد باعث از بین رفتن ازادی اش می شود. سارتر اگزیستانسیالیسم را کوششی برای انصراف بشر از عمل نمیداند، او به آدمیان اعلام میدارد که امیدی جز به عمل خویش نباید داشت و آنچه به بشر امکان زندگی میدهد فقط عمل است. در اینجا سه اصل اگزیستانسیالیسم مورد بحث سارتر که بار معنایی خاص خود را داشته وجود دارد که این سه اصل عبارتند از:

الف) درون گرائی (عمل انتخاب توسط انسان به صورت مستقل انجام گرفته و پایبندی به اینکه انسان هیچ نیست مگر انچه ازخود میسازد )

ب) دلهره (دلهره در مقابل مسئولیت فرد در برابر همه آدمیان )

ج) واماندگی (تمام مسئولیت های دنیا بر عهده بشر است و نه هیچ کس دیگر . این واماندگی با دلهره همراه است )

 

معرفی نویسنده: ژان پل سارتر در ۲۱ ژوئن ۱۹۰۵ در پاریس متولد شد.سارتر،فیلسوف،رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و منتقد فرانسوی و برندهٔ جایزه ی نوبل ادبیات است. پانزده ماهه بود پدرش را که مهندس نظامی نیروی دریایی بود از دست داد. تا ده سالگی پدربزرگش شارل شوایتزر که معلم زبان های خارجی بود او را تربیت کرد.از سال ۱۹۰۷ تا ۱۹۱۷ سارتر نزد خانواده مادری اش بود و ده سال را به خوشی در آنجا گذراند و با بودن در محیط کتابخانه پدر بزرگ با ادبیات آشنا شد.

در شانزده سالگی در مدرسه پاریس با پل نیزان نویسنده جوان که سپس هفت سال دوست صمیمی او بود آشنا شد. به همراه نیزان در رشته فلسفه وارد دانشسرای عالی پاریس شد که محل آشنایی او با سیمون دوبووار بود. افتخاری که سارتر از دوران کودکی در پی آن بود با رد نوشته هایش از سوی ناشران ناکام ماند اما با نگارش تهوع نخستین رمان فلسفی اش در سال ۱۹۳۸ و چند زندگینامه خودنوشت شهرت خاصی یافت. سپس مجموعه ای از داستان ها را به نام دیوار (۱۹۳۹) نگاشت که جنگ دوم جهانی در این مرحله او را متوقف کرد. پیش از جنگ سارتر آگاهی سیاسی نداشت فردی صلح جو بود بی آنکه برای صلح مبارزه کند.

او در عین ضدنظامی بودن بدون هیچ تردیدی وارد جنگ شد. او در زمان جنگ فرصت زیادی داشت و در این فرصت ها توانست به طور متوسط دوازده ساعت در روز به مدت نه ماه حدود ۲۰۰۰ صفحه بنویسد که بخشی از آن با عنوان دفترهای بلاهت جنگ چاپ شد. سارتر ۲۱ ژوئن ۱۹۴۰ اسیر و به اردوگاهی در آلمان منتقل شد. او در زندان همبستگی با انسان ها را آموخت، شب ها برای زندانیان داستان می گفت و حتی نمایشنامه هایی را هم در زندان اجرا کرد.در سال ۱۹۶۴ سارتر برندهٔ جایزهٔ ادبی جایزه نوبل ادبیات شد ولی از پذیرفتن آن امتناع ورزید. در همین سال، رئیس سازمانی شد به نام دفاع از زندانیان سیاسی ایران که کارش تا پیروزی انقلاب ۱۹۷۹ ادامه داشت. ژان پل سارتر در ۱۵ آوریل ۱۹۸۰ از دنیا رفت. خاکستر او در گورستانی در پاریس به خاک سپرده شد.

دانلود رمان سن عقل

دانلود رمان سن عقل

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات سمیر به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/RQoX5m

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

 

1 نظر
  1. قلی خوان می گوید

    عالییی عالییی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.