دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان سفر به شرق (هرمان هسه)

218
Rate this post

دانلود رمان سفر به شرق (هرمان هسه)دانلود رمان سفر به شرق (هرمان هسه)

نام کتاب: سفر به شرق

نویسنده: هرمان هسه

مترجم: کیانوش هدایت

حجم: ۱,۹ مگابایت

تعداد صفحه: ۱۶۱

درباره کتاب: سفر به شرق عنوان کتابی از هرمان هسه نویسنده و نقاش آلمانی-سوییسی است. وی یک فیلسوف  و روان‌شناس است که ایده‌های خود را در قالب رمان و داستان به مخاطبان بیان می‌کند. تاثیرپذیری نویسنده کتاب «سفر به شرق» کاملاً متأثر از فرهنگ ایرانیان، زبان فارسی، اندیشه‌های ایرانی و شرق است.سفر به شرق عجیب‌ ترین و خیال‌انگیزترین رمان هرمان هسه است که از عالم واقع به دنیای خیال می‌رود و ظرایف روح انسان را بیان می‌دارد.

در قالب رومانتیسم عرضه شده، بنیان اصلی این داستان برکشف ظرایف روح انسان قرار دارد، ولی نمی‌توان  آن را یک اثر فلسفی دانست. در جستجوی عارفانه‌ای که در کالبد این اثر وجود دارد، پای استدلال و عقل به دلیل نااستواری به حقیقت راه ندارد. این داستان سرانجام با یادآوری این نکته به پایان می‌رسد که درطریق حقیقت، بی‌دلیل راه  نمی‌توان  به مقصود رسید و هر کوششی بی‌حاصل می‌شود. این نکته که شواهد آن را در عرفان ایرانی، می‌توان بسیار یافت، یادآور قواعد پذیرفته شده مرید و مراد در دنیای عرفان است.مطالعه این کتاب ارزشمند را از دست ندهید.

درباره نویسنده: وی در ۲ ژوئیهٔ ۱۸۷۷ در شهر کالو (Calw) واقع در استان بادن-وورتمبرگ زاده شد. پدر هرمان مدیریت مؤسسه انتشارات مبلغین پروتستان را به عهده داشت. مادرش دختر هندشناس معروف، دکتر «هرمان گوندرت» و مدیر اتحادیه ناشران کالو بود. کتاب‌خانه بزرگ پدربزرگ و شغل پدر، اولین باب آشنایی هرمان هسه جوان با ادبیات بود.ازطریق پدر و مادرش که مبلغان مذهبی  در هندوستان بودند، به جهان‌بینی وتفکرات فلسفی  هند دست یافت.

هرمان هسه به‌خاطر قدرت استعداد نویسندگی و شکوفایی اندیشه و شجاعت ژرف در بیان اندیشه‌های انسان‌مداری و سبک عالیِ نگارش، به دریافت جایزهٔ نوبل در شاخهٔ ادبیات  در سال ۱۹۴۶ میلادی نایل شد.بر اساس توجه و علایق خاصی که این نویسنده در باب فلسفه به دست آورده بود، در سال ۱۹۲۲ روایتی به نام سیدارتا منتشر کرد که از جمله  پرخواننده‌ترین آثار وی می‌باشد. این کتاب نگرشی بر ریشه‌ های  روان شناسی درمذاهب جهانی و مکاتب عقلی است. شماری از صحنه‌های “سیدارتا” تابلوهای مثنوی مولوی را برای خواننده ترسیم می‌نماید. نویسنده اتریشی پتر هانکه درباره هسه میگوید: “من کتاب‌های هسه را با کنجکاوی و تحیر تمام، خواندم. این مرد نه تنها یک شخصیت برجسته رومانتیک، معرفی‌شدهٔ آمریکایی‌ها است، بلکه نویسنده‌ای عاقل و قابل اعتمادی نیز می‌باشد.”

دانلود رمان سفر به شرق (هرمان هسه)دانلود رمان سفر به شرق (هرمان هسه)

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات مجید به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/iSTGnp

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.