دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان رودخانه بزرگ

182

دانلود رمان رودخانه بزرگ

دانلود رمان رودخانه بزرگ

نام کتاب: رودخانه بزرگ

نویسنده: ارنست همینگوی

مترجم: کیوان اسلامی

حجم: ۱,۹۸ مگابایت

تعداد صفحه: ۱۲۰

درباره کتاب: کتاب رودخانه بزرگ با نام اصلی آن سوی رودخانه زیر درختان اثری است از ارنست همینگوی نویسنده بزرگ آمریکایی  که در سال ۱۹۵۰ نوشته شده و در سال ۱۳۶۳ توسط کیوان اسلامی به فارسی برگردانیده شده است. این اثر در کنار سایر آثار بزرگ همینگوی قرار دارد و با نثری زیبا و سرشار از توصیف حالات انسانی و مناظر طبیعی بیان شده است. در قسمت اول این رمان میخوانیم:

قطار راه آهن از روی تپه ای گذشت و از سر پیچی که در آنجا بود عبور کرد و ناپدید گشت. نیک روی مقداری پارچه کتابی که در پشت ماشین باری بود دراز کشیده و مشغول استراحت کردن بود . راننده ماشین باری از آن پیاده شد و نیک را صدا زد . آنجا شهری به چشم نمی خورد و تنها چیزی که در آنجا وجود داشت ریلهای راه آهن و علفهایی بود که سوخته بودند . در آنجا قبلا سیزده سالن بزرگ گاوداری قرار داشتند و برای خودش شهری بود ولی نیک هیچ سالنی را نمی دید . هتل شهر فرو ریخته بود و ویرانه های آن بر جا مانده بودند.

در پشت جلد کتاب نیز چنین می‌خوانیم: داستان تلخ و اندوه‌بار واپسین روزها و ساعت‌ها و لحظه‌های یک زندگی پرماجرا و امید بی‌رحمانه مردی که می‌داند دیگر امیدی نیست. سرگذشت شهر باشکوه و کهنسال ونیز در سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم، در آخرین روزهای زندگی سرهنگ ریچارد کنتول، افسر کهنه‌کار آمریکایی، و خاطرات تکان‌دهنده او از جنگ‌های اول و دوم جهانی، مردی تنها و زخم‌ خورده با غروری آمیخته با خشم و خشونت و عشق ناب و پرشور یک کنتس جوان و زیبای ایتالیایی، از تباری اصیل و ریشه‌دار، که سرهنگ نومیدانه دل به او سپرده است.

روایت قدرتمند و اندوه‌ناک آخرین ساعت‌های زندگی پراحساس دو دلداده در کنار یکدیگر… داستانی فراموش‌نشدنی از عشق و رنج و دلیری، به قلم نویسنده‌ای بزرگ. مطالعه این رمان زیبا را از دست ندهید.

معرفی نویسنده:  ارنست میلر همینگوی در ۲۱ ژوئیه ۱۸۹۹ در اوک پارک ایالت ایلینوی متولد شد. او از نویسندگان برجسته ی معاصر ایالات متحده آمریکا و برنده ی جایزه نوبل ادبیات است. وی از پایه‌گذاران یکی از تأثیرگذارترین انواع ادبی، موسوم به وقایع‌نگاری ادبی شناخته می‌شود. از مهم‌ترین رمان‌های همینگوی پیرمرد و دریا است که جایزه نوبل ادبیات را در سال ۱۹۵۴ برایش به ارمغان آورد و یک سال قبل نیز در سال ۱۹۵۳ موفق به کسب جایزه پولیتزر شد. وی در جنگ جهانی اول داوطلبانه به خدمت ارتش درآمد، اما ضعف بینایی سبب شد تا به ‌عنوان راننده آمبولانس در نزدیکی جبهه ایتالیا به خدمت گرفته شود.

ارنست همینگوی در جنگ جهانی دوم نیز به عنوان خبرنگار جنگی شرکت داشت. ارمغان او از این جنگ، رمان آن سوی رودخانه زیر درختان  بود که در سال ۱۹۵۰ نوشته شد. رمان، داستان سرهنگی آمریکایی به نام ریچارد کنتول را روایت می‌‌کند و کوشش مداوم او را برای رویارویی با سرنوشت به تصویر می‌کشد. پدر ارنست همینگوی، کلارنس یک پزشک و مادرش گریس معلم پیانو و آواز بود. ارنست تابستان‌ها را به همراه خانواده‌اش در شمال میشیگان به سر می‌برد و در همان‌جا بود که او متوجّه علاقه شدید خود به ماهیگیری شد.

سبک ویژهٔ او در نوشتن او را نویسنده‌ای بی‌همتا و بسیار تأثیرگذار کرده بود. در سال ۱۹۲۵ نخستین رشته داستان‌های کوتاهش، در زمانه ی  ما منتشر شد که به خوبی گویای سبک خاص او بود. خاطراتش از آن دوران که پس از مرگ او در سال ۱۹۶۴ با  عنوان عیدمتغیر انتشار یافت، برداشتی شخصی و بی‌نظیر از نویسندگان، هنرمندان، فرهنگ و شیوه زندگی در پاریس دههٔ ۱۹۲۰ است.

ارنست همینگوی بیشتر عمرش سرگرم ماجراجویی بود. از زخمی‌شدن در ایتالیا بر اثر اصابت ۲۰۰ تکه ترکش گلوله نیروهای اتریشی در خلال جنگ جهانی اول تا شرکت در خط مقدم جبهه‌های جنگ داخلی اسپانیا،یا سفرهای توریستی به حیات‌ وحش آفریقا تاماهی‌ گیری  و شکار حیوانات وحشی و زندگی در کوبا. ارنست همینگوی سرانجام در تاریخ ۲ ژوئیه ۱۹۶۱ میلادی با یکی از تفنگ‌های محبوبش، دولول ساچمه‌زنی باس‌اندکو، خودکشی کرد؛ خانواده‌اش در ابتدا اعلام کردند که ارنست مشغول تمیز کردن اسلحه بوده که تیری از آن دررفته و باعث مرگ وی شده‌است اما  پنج سال بعد همسر وقتش ماری ولش، به خودکشی همینگوی اعتراف کرد.

 

دانلود رمان رودخانه بزرگ

دانلود رمان رودخانه بزرگ

 

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات طاهری به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/cigcB1

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

نظرات بسته شده است.