دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان راز قتل پالومینو مولرو

270
Rate this post

دانلود رمان راز قتل پالومینو مولرودانلود رمان راز قتل پالومینو مولرو

نام کتاب: راز قتل پالومینو مولرو

نویسنده: ماریو بارگاس یوسا

مترجم: اسدالله امرایی

حجم: ۱,۸۷ مگابایت

تعداد صفحه: ۱۷۸

درباره کتاب: همان‌طور که از نام کتاب  پیداست داستان در ژانر جنایی است. داستان در مورد راز یک قتل است. روایت داستان جذاب است و خواننده را وادار می‌کند تا انتهای داستان را یک نفس بخواند. در کنار داستان اصلی، با زندگی شخصی کاراگاه و دستیارش و وضعیت زندگی روستایی که داستان در آن اتفاق می‌افت نیز آشنا می‌شویم.

بخشی از متن رمان: لیتوما که حالش به هم خورد و بالا می آورد گفت:بی پدرها.ببین چه بلایی سرت آورده اند. جوان را مثله و از درخت خرنوب کهنسالی حلق آویز کرده بودند. وضع افتضاحی داشت که به مترسک یا عروسک خیمه شب بازی درهم شکسته بیشتر شبیه بود تا جنازه.احتمالا قبل از اینکه او را بکشند یا پس از آن، با کارد به جانش افتاده‌اند، بینی را بریده و دهانش را جر داده بودند و خون دلمه بسته، کبودی، بریدگی و جای داغ سیگار قیافه‌اش را از ریخت انداخته بود و به نقشه درهم و برهمی شباهت داشت. حتی سعی کرده بودند بیضه هایش را بکشند، چون تا زانو کش آمده بود.

لیتوما پرسید: مردم چه دلیلی برای کشتن پالومینو مولرو می‌آورند؟دون خرونیمو به صدای بلند گفت: قاچاق.میلیون‌ها میلیون پول می‌برند، اول او را ‌کشتند چون بوهایی برده بود. سرهنگ میندرائو هم که فهمید چه خبر شده،می‌خواست دستشان را رو کند،خودش و دخترش  را نفله کردند. چون می‌خواست دستشان را رو کند، خودش و دخترش را نفله کردند. چون می‌دانستند مردم چی دوست دارند بشنوند، این داستان کثیف را از خودشان در آوردند که قتل طرف را به گردن او بیندازند که گویا سر و سری با دخترش داشت و از او سوء استفاده می‌کرد.ستوان آهی کشید و چنگالش را طوری به بشقاب می‌کشید که گویی می‌خواست آن را بشکند. گفت: «لعنت، ناکس‌ها چه تخیلی دارند.

درباره نویسنده: خورخه ماریو پدرو بارگاس یوسا Jorge Mario Pedro Vargas Llosa  در ۲۸ مارس سال ۱۹۳۶ در آرکیپای پرو به دنیا آمد. وی داستان‌نویس، مقاله‌نویس، سیاستمدار و روزنامه‌ نگار اهل پرو است. یوسا یکی از مهمترین رمان‌نویسان و مقاله‌نویسان معاصر آمریکای جنوبی و از معتبرترین نویسندگان نسل خود است.  وی تنها فرزند پدر و مادرش بود، والدینش پنج ماه بعد از ازدواج از هم جدا شدند. ده سال اول زندگیش را در بولیویو با مادرش گذراند. پس از آن که پدربزرگش مقام دولتی مهمی در پرو به دست آورد، همراه مادرش در سال ۱۹۴۶ به سرزمینش بازگشت.

دوران کودکی او با سختی سپری شد. در چهارده سالگی پدرش وی را به دبیرستان نظام فرستاد که تأثیری ژرف و پایا بر او نهاد و ایده نخستین رمانش را در ذهنش پروراند. ماریو بارگاس یوسا بیست ساله بود که اولین داستانش منتشر شد؛ داستان کوتاهی بود به اسم «سر دسته ها» که در یکی از نشریات پایتخت به چاپ رسید. اما راه درازی را در پیش داشت و شاید خودش هم آن قدر جاه طلبی نداشت که روزگاری نامش را در میان سه نویسنده بزرگ آمریکایی جنوبی ببیند. امروز اما ادبیات پر رونق آمریکای لاتین مدیون مارکز، فوئنتس و یوسا است. او سرانجام مثل خیلی دیگر از هنرمندان و روشنفکران آمریکای لاتین از پاریس سر در آورد. جالب آن که در همین شهر بود که با بورخس، فوئنتس و تعدادی دیگر از نویسندگان اسپانیولی زبان آشنا شد.

وقتی برای دریافت جایزه منتقدین اسپانیایی به کاراکاس رفت مهمترین اتفاق دیدار با گابریل گارسیا مارکز بود که بعدها به همکاری ادبی و انتشار «رمان در آمریکای لاتین» انجامید. یوسا هفتم اکتبر سال ۲۰۱۰ برنده جایزه نوبل ادبیات شد. حدود ۲۰ سال نام او به عنوان یکی از کاندیداهای این جایزه پرافتخار بود. این نخستین بار از سال ۱۹۸۲ بود که یک نویسنده از آمریکای لاتین توانست برنده جایزه نوبل ادبی شود. در این سال، گابریل گارسیا مارکز نویسنده کلمبیایی برنده جایزه یک و نیم میلیون دلاری ادبیات نوبل شد. وی هم اکنون به دعوت دانشگاه پرینستون به عنوان استاد مهمان در این دانشگاه به تدریس مشغول است. مطالعه این رمان زیبا را از دست ندهید.

دانلود رمان راز قتل پالومینو مولرودانلود رمان راز قتل پالومینو مولرو

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات علم به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/eybuaK

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.