دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان دارایی خانواده روگن

262
Rate this post

دانلود رمان دارایی خانواده روگندانلود رمان دارایی خانواده روگن

نام کتاب: دارایی خانواده روگن

نویسنده: امیل زولا

مترجم: محمد تقی غیاثی

حجم: 8,90 مگابایت

تعداد صفحه: 364

درباره کتاب: روگن ماکار (Les Rougon-Macquart) عنوان مجموعهٔ کتاب های بیست جلدی از نویسنده، روزنامه‌نگار و نمایش نامه نویس فرانسوی امیل زولا است. روگن ماکار، یک زیر مجموعهٔ تاریخ طبیعی و اجتماعی از دو شاخه و شجرهٔ خانوادگی در دوران امپراتوری دوم فرانسه و یکی از برجسته‌ترین آثار مکتب ادبی ناتورالیسم فرانسه است. زولا در اوایل  زندگی با آثار بالزاک نویسندهٔ شهیر فرانسوی و چرخهٔ کتاب‌های معروف او مشهور به کمدی انسانی کاملاً آگاه شده بود و این شناخت از بالزاک و آثارش تأثیر عمیقی بر زولا گذاشت و باعث شد که تصمیم بگیرد مجموعهٔ شخصی خودش را به عنوان یک چرخهٔ جداگانه تألیف نماید، از آنجایی که این کار زولا را نشات گرفته از اقدام بالزاک می‌دانستند در سال ۱۸۶۹ و طی مقاله‌ای توضیح داد که تفاوت کار او با بالزاک در چه چیزی است، به عنوان یک نویسندهٔ طبیعت‌گرا.

زولا به شدت به علم و به ویژه علم وراثت و تکامل علاقه‌مند بود و بیشتر نوشته‌های دکتر پروسپر لوکاس، کلود برنارد و چارلز داروین را می‌خواند و در قسمت‌هایی نیز حتی به آنها اشاره می‌کرد، به عنوان مرجع برای این کار خودش معتقد بود که مردم به شدت تحت وراثت و محیط زیست اطرافیان خود قرار دارند، زولا برای اثبات این فرضیه دو فاکتور مهم را نشان می‌دهد که می‌تواند اعضای یک خانواده را تحت تأثیر مستقیم قرار دهد، در سال ۱۸۷۱ در مقدمهٔ کتاب ثروت روگن‌ها یا دارایی خانوادهٔ روگن به خوبی این موضوع را توضیح داد. اندیشه زولا در توارث از پروسپر لوکاس دوست امیل شکل می‌گیرد که در جوانی توجهش را به داروین و فرضیه وی جلب می‌کند.

معرفی نویسنده: امیل ادوار شارل آنتوان زولا (Émile Zola) در  ۲ آوریل ۱۸۴۰ در پاریس به دنیا آمد. او رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و روزنامه‌نگارفرانسوی، مهم‌ترین نمایندهٔ مکتب ادبی ناتورالیسم و عامل مهم در گسترش تئاتر ناتورالیستی بود. او همچنین از چهره‌های برجسته در آزادی سیاسی فرانسه بود و در تبرئه ی افسر ارتش فرانسه، آلفرد دریفوس از اتهام خیانت نقش اساسی داشت که سر تیتر روزنامه‌های مشهور آن زمان بود. زولا به دلیل حمایت از دریفوس و محکوم کردن عمل دادگاه و اعتراض به آن، مقاله‌ای را تحت عنوان من متهم می‌کنم نوشت که برای مدتی به تبعید او انجامید. زولا برای اولین و دومین جایزهٔ نوبل ادبیات به سال ۱۹۰۱ و ۱۹۰۲ نامزد بود اما موفق به کسب این جایزه نشد.

پدر امیل زولا، فرانسوا زولا یک مهندس ایتالیایی بود. با همسر فرانسوی خود، امیلی اوبر و خانواده به جنوب فرانسه نقل مکان کردند. در سال 1847 زمانی که امیل هفت ساله بود پدرش مرد و او و مادرش را با حقوق ناچیز بازنشستگی تنها گذاشت. در سال ۱۸۵۸، زولاها به پاریس نقل مکان کردند، جایی که دوست دوران کودکی امیل، پل سزان نقاش به او پیوست. زولا نویسندگی را در سبک عاشقانه آغاز کرد. مادر وی برای امیل رشتهٔ قانون را در نظر گرفته بود، اما او در امتحاناتش رد شد. قبل از دستیابی به موفقیت به عنوان نویسنده، زولا به عنوان کارمند در شرکت حمل و نقل کار می‌کرد، و سپس در بخش فروش برای یک ناشر. زولا همچنین برای روزنامه‌های سیاسی مطلب می‌نوشت و به عنوان یک خبرنگار سیاسی  نفرتش را از ناپلئون سوم که از موقعیتش سوء استفاده می‌کرد مخفی نکرد.

زولا در سال ۱۸۶۷ و هنگامی که در کار روزنامه‌نگاری بود نخستین رمانش را منتشر کرد. زولا با انتشار این رمان که ترز راکن نام داشت توانست خود را به عنوان نویسنده‌ای توانمند معرفی کند. رمان حکایت زنی به نام ترز را روایت می‌کند که با همدستی مردی که عاشق اوست، شوهرش را می‌کشد و سپس هر دو خود را در برابر دیدگان مادر شوهر ترز به آتش می‌کشند.زولا در مه ۱۸۷۰ با زنی به نام گابریلا ازدواج می‌کند. پل سزان و پل الکسی از شاهدان ازدواج آن دو بودند. گابریلا تا پایان عمر امیل با وی ماند، این زوج هیچ‌گاه دارای فرزندی نشدند. در سال ۱۸۸۸ زولا به ژن روزرو دختری که در خانه آنها کار می‌کند، دل می‌بازد و از رابطه با وی صاحب دو فرزند می‌شود. امیل زولا در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۱۹۰۲ بر اثر مسمومیت با منوکسید کربن و خفگی ناشی از آن در پاریس درگذشت.

 

دانلود رمان دارایی خانواده روگن

دانلود رمان دارایی خانواده روگن

 

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات نیلوفر به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/BiABFa

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.