دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان جزیره ی پنگوئن ها

6,641

دانلود رمان جزیره ی پنگوئن ها

نام کتاب: جزیره پنگوئن ها

نویسنده: آناتول فرانس

مترجم: محمد قاضی

حجم: ۶,۴۰ مگابایت

تعداد صفحه: ۳۸۴

درباره کتاب: جزیره پنگوئن‌ها (L’Île des pingouins) نام یک رمان طنز و یکی از بهترین آثار آناتول فرانس نویسنده فرانسوی است. این کتاب نخستین بار در سال ۱۹۰۸ میلادی منتشر شد. جزیره پنگوئن ها روایتی از روح تاریخ حیات بشریت است.این داستان اگرچه تاریخی از قوم خیالی پنگوئن را به تصویر کشیده است ولی در حقیقت امر تاریخ قوم خاصی نیست و ما سرنوشت بسیاری از اقوام و تمدنهای گذشته و جدید را در آن می یابیم .

داستان از معبدی مقدس آغاز می شود جایی که بسیاری از مردان بزرگ وقدیسان نامدار را درخود پرورش داده است و اینکه یکی از همین مردان الهی( سن مائل کشیش ) مدیریت آن را بر عهده دارد.مجموعه ای از حوادث شگفت انگیز ،این کشیش ساده دل ومقدس را به جزیره ای در قطب شمال رهنمون می سازد که در آن میلیونها پنگوئن قطبی به زندگی غریزی و طبیعی روزگارخودرا میگذرانند.

کشیش پیر به گمان اینکه این موجودات عجیب انسانهایی هستند که به دورازتمدن زندگی می کنند و او درحقیقت به مانند پیامبری از سوی خداوند برای ارشاد وغسل تعمید شان برآنان وارد شده به سخنرانی و نصیحت آنان می پردازد وسرانجام پس از دو جلسه طوفانی در بهشت  که میان روحانیون و قدیسان متوفی و ذات باری تعالی برگزار میشود با خواست وی موافقت میگردد وپنگوئن ها پس ازغسل تعمید انسان می شوند.

درباره نویسنده: آناتول فرانس (Anatole France در ۱۶ آوریل ۱۸۴۴ در پاریس متولد شد وی از نویسندگان برجسته فرانسه وتخلص او ژاک آناتول فرانسوا تیبو  است.این نویسنده را پادشاه نثر فرانسه لقب داده‌اند. وی پسر کتاب فروشی به نام «فرانسوا» بود که نام مستعار «فرانس» را از او گرفته است. او تحصیلات خود را به طور رسمی ادامه نداد و شخصاً مطالعه می‌کرد. فرانس در سال ۱۸۷۳ یعنی در ۲۹ سالگی چکامه‌های طلایی خود را چاپ کرد. او در انجمن‌های ادبی پاریس رفت‌وآمد می‌کرد و به جریانات ادبی علاقهٔ فراوان داشت. فرانس کم‌کم به داستان‌نویسی و نگارش آثار منثور علاقه‌مند شد.

فرانس در سال ۱۸۷۹ ژوسکات و گربه لاغر را نوشت و در سال ۱۸۸۱ جنایت سیلوستر بونار را چاپ کرد. وی در سال ۱۸۸۵ کتاب دوست من را که گلچینی از خاطرات زیبای کودکی اوست نوشت. او از سال ۱۸۸۷ تا ۱۸۹۳ صفحه ادبی نشریه تان را اداره می‌کرد که مجموعه‌های خود را در چهار جلد چاپ کرد. بعد از این وی دوباره به نگارش داستان پرداخت و در ۱۸۹۶، وارد آکادمی فرانسه شد و به عضویت فرهنگستان فرانسه درآمد. در این زمان وی مجله «تاریخ معاصر» و «آقای برژه در پاریس» (۱۹۰۱) را نوشت که مانند داستان‌ها و رمان‌های او مورد استقبال قرار گرفت و سپس کم‌کم قدم به صحنه سیاست گذاشت.

او در کتاب‌های «روی سنگ سپید» و «جزیره پنگوئن ها» و «عصیان فرشتگان» مضحکه نبردسیاسی و اجتماعی و بن‌بست‌های فناناپذیر اندیشه بشر را منعکس ساخت. کتاب «خدایان تشنه‌اند» که در سال ۱۹۱۲ نوشته شده آئینه‌ای است که آناتول فرانس در آن فاجعه انقلاب فرانسه را با رنگ و لعاب خاصی منعکس کرده است. فرانس در سال ۱۹۰۸ کتاب «زندگی ژاندارک» را نوشت که یک شاهکار شگفت‌انگیز تاریخی می‌باشد.

دانلود رمان جزیره ی پنگوئن ها

دانلود رمان جزیره ی پنگوئن ها

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/jUjCMJ

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۸ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که میخوانید و انسانهایی که ملاقات می کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.