دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان ایرانی چراغهارا من خاموش میکنم

240
Rate this post

دانلود رمان ایرانی چراغهارا من خاموش میکنم

نام کتاب: چراغها را من خاموش می کنم

نویسنده: زویا پیرزاد

حجم: ۴,۰۲ مگابایت

تعداد صفحات: ۳۰۰

درباره کتاب: چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم نام رمانی ایرانی به قلم زویا پیرزاد است که توسط نشر مرکز به چاپ رسیده است. این کتاب نخستین بار در سال ۱۳۸۰منتشر شد و تا کنون بیش از سی بار تجدید چاپ شده است.داستان در دهه ۱۳۴۰در محله بوارده آبادان رخ می‌دهد. راوی این داستان, زنی ارمنی است به نام کلاریس آیوازیان که در این داستان، از روابط خانوادگی خویش، فرزندان دو قلو و دنیای عاطفی آنها و از همسایه‌هایی سخن می‌گوید که اینک در آبادان در خانه‌های سازمانی زندگی می‌کنند.

چراغ ها را من خاموش می کنم رمان حادثه ها نیست، ریتم کُند و آهسته ایی دارد که روز های عادی را با رویداد های متعارف روز تعریف می کند و در آن دلتنگی ها و روزمره گی های یک زن ساده را در یک گوشه شهر بازتاب می دهد. در این رمان هیچ حادثه آن چنانی به وقوع نمی پیوندد.

در حقیقت این گونه پرداخت را میتوان ویژه گی برای تمام آثار زویا پیرزاد دانست. او آدم های معمولی را با سرنوشت های معمولی، محور آثار خود قرار می دهد و لحن صادقانه و طرز دید اوست که رمانش را برجسته می سازد. او در این پرداخته ها در صدد ساختن ابر قهرمان ها نیست بلکه دغدغه او تصویر دغدغه های زنان است.
زویا پیرزاد در این رمان با استفاده ازتکنیک های جدید، نمونه تازه ای از داستان نویسی را پیشکش کرده و توانسته است که با روایت واقع گرایانه، با تک گویی های درونی و فلاش بک ها و با استفاده از نثر ساده، روان و جذاب در چشمه فورانی داستان نویسی ایران نامی برای خود بیابد.

درباره نویسنده: زویا پیرزاد (Զոյա Փիրզադ) نویسنده و داستان نویس معاصر ایرانی در سال ۱۳۳۱ خورشیدی در آبادان از مادری ارمنی تبار و پدری روس تبار به دنیا آمد.  در همان‌جا به مدرسه رفت و در تهران ازدواج کرد و دو پسرش ساشا و شروین را به دنیا آورد. او در سال ۱۳۸۰ با رمان “چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم” جوایز مهمی همچون بهترین رمان سال پکا، بهترین رمان سال بنیاد هوشنگ گلشیری، کتاب سال وزارت ارشاد جمهوری اسلامی و لوح تقدیر جایزه ادبی یلدا را به دست آورد و با مجموعه داستان کوتاه طعم گس خرمالو یکی از برندگان جشنواره بیست سال ادبیات داستانی در سال ۱۳۷۶ و جایزه «کوریه انترناسیونال» در سال ۲۰۰۹ شد. وی از معدود نویسندگان ایرانی است که تمام آثارش بهفرانسوی ترجمه شده‌است.

دانلود رمان ایرانی چراغهارا من خاموش میکنم

دانلود رمان ایرانی چراغهارا من خاموش میکنم

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/sckHAA

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۸دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که میخوانید و انسانهایی که ملاقات می کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودوهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.