دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان الفبا و جنایت

369
Rate this post

دانلود رمان الفبا و جنایتدانلود رمان الفبا و جنایت

نام کتاب: الفبا و جنایت

نویسنده: آگاتا کریستی

مترجم: محمد قصاع

حجم: 3,61 مگابایت

تعداد صفحه: 261

درباره کتاب: قتل به ترتیب حروف الفبا با نام اصلی قتل‌های ای. بی. سی (The A.B.C. Murders) رمان جنایی نوشته شده توسط آگاتا کریستی است که در سال ۱۹۳۶ منتشر شد. در این داستان هرکول پوآرو آرتور هستینگز و سربازرس جپ هستند. سبک نگارش داستان در مواقع‌های اول شخص و مواقعی سوم شخص است.که این روش اولین بار توسطچارلز دیکنز  نویسنده ی مشهور انگلیسی در کتاب خانه ی غمزده به کار گرفته شد.و آگاتا کریستی هم این روش را در مردی با لباس قهوه‌ای امتحان کرد. این کتاب در آمریکا و اروپا با استقبال مردم روبرو شد. این کتاب توسط انتشارات هرمس با عنوان قتلهای الفبایی ترجمه و به چاپ رسیده است. دیوید ساچد هنر پیشه ی معروف نقش هرکول پوآرو، قتلهای الفبایی را یکی از بهترین رمان های کریستی میداند.

در نامه‌ای که جلوی چشم هرکول پوآرو قرار گرفته نوشته شده تا در بیست و یکمین روز از ماه در انتظار معمایی جدید باشد. ابتدای کار اسکاتلندیارد محتویات درون نامه ی رسیده شده را جدی نمی‌گرد تا اینکه فردای روز بیست و یکم خبر قتل فجیع آلیس آشر به گوش او می‌رسد. یک قاتل سریالی سه نفر را در سه شهر مختلف به قتل میرساند: آلیس اشر در شهر آندور همپشایر، بتی برنارد از شهر بکسیل ان هیل، و سومین نفر سر کارمیل کلارک از شهر چرچستون. این قاتل قبل از هر قتل به پوآرو نامه می‌دهد. و قاتل یک شخص دیگر را جای شخص دی به قتل می‌رساند. یک شخص هم که گمان می‌رود روانی است دستگیر می‌شود ولی پوآرو معتقد است که وی قاتل نبوده و در نهایت فرد دیگری را دستگیر می‌کند. مطالعه این رمان زیبا را از دست ندهید.

 

معرفی نویسنده:  آگاتا کریستی  با نام اصلی آگاتا مری کلاریسا میلر ( Agatha Mary Clarissa Miller) در ۱۵ سپتامبر ۱۸۹۰  در شهر تورکی در ناحیه دوون انگلستان به دنیا آمد. وی نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی بود. آگاتا کریستی پدر آمریکایی اش فردریک میلر نام داشت و مادرش کلارا بومر انگلیسی و از خانواده‌ای اشرافی بود. آگاتا در زمان جنگ جهانی اول در بیمارستان و سپس در داروخانه کار می‌کرد شغلی که تأثیر زیادی بر نوشته‌های او داشته‌است، بسیاری از قتل‌هایی که در کتاب‌هایش رخ می‌دهند از طریق خوراندن سم به مقتولان صورت می‌گیرند. در هشتم دسامبر ۱۹۲۶ وقتی در سانینگ دیل واقع در برکشر زندگی می‌کرد به مدت ده روز ناپدید گردید و روزنامه‌ها در این مورد جنجال فراوانی به پا کردند. اتومبیل او در یک گودال گچ پیدا شد و خود او را نیز نهایتاً در هتلی واقع در هروگیت یافتند.

آگاتا اتاق هتل را با نام خانمی که اخیراً شوهرش اعتراف کرده بود با وی رابطه عاشقانه دارد کرایه کرده بود و در توضیح این ماجرا ادعا کرده بود که در اثر ضربه روحی ناشی از مرگ مادر و خیانت شوهر دچار فراموشی گردیده بوده‌است.در مورد این که آیا کل این ماجرا یک کار تبلیغاتی بوده‌است یا خیر کماکان نظرات ضدو نقیضی وجود دارند.در آن زمان نگاه کلی مردم نسبت به ناپدید شدن آگاتا منفی بود و بسیاری بر این باور بودند که آن ترفند تبلیغاتی مبالغ قابل توجهی هزینه روی دست مالیات دهندگان کشور گذاشته‌است. در سال 1972 این ماجرای ناپدید شدن دست مایه فیلمی شد به نام آگاتا که در آن وانسا ردگریو در نقش آگاتا کریستی ظاهر می‌شود.

آگاتا در سال ۱۹۱۴ با یک سرهنگ نیروی هوایی به نام آرچیبالد کریستی ازدواج کرد که ازدواج موفقی نبود و زندگی مشترک آنان بعد از ۱۴ سال عاقبت در سال ۱۹۲۸ به جدایی انجامید. دختری به نام روزالیند هیکز حاصل این ازدواج بود. آگاتا در سال ۱۹۳۰ با باستان‌شناسی به نام سِر ماکس مالووان که ۱۴ سال از او جوان‌تر بود ازدواج کرد و با او به سفرهای فراوانی رفت.رد پای این سفرها و شهرها و کشورهایی را که او از آنها دیدن می‌کرد می‌توان در بیشتر داستان‌هایش که وقایع آنها در کشورهای شرقی (خاورمیانه) رخ می‌دهند دید.ازدواج او با مالووان در ابتدا ازدواجی موفق و شاد بود. این ازدواج توانست با وجود ماجراجویی‌های عشقی خارج از ازدواج مالووان مدتی نسبتاً طولانی دوام بیاورد.

آگاتا کریستی رمان قتل در قطار سریع‌السیر شرق را در سال ۱۹۳۴ وقتی در هتل پرا پالاس استانبول سکونت داشت نوشت. استانبول آخرین ایستگاه شرقی قطار سریع‌السیر اورینت بود که در آن زمان بین غرب و شرق اروپا در تردد بود. اتاقی که آگاتا کریستی در آن می‌زیست توسط مقامات هتل پرا پالاس به‌عنوان یادبود این نویسنده نامدار در همان حال و هوای زمان اقامت کریستی حفظ و نگهداری شده‌است. او تنها یک فرزند به نام روزالیند هیکز داشت که او نیز در ۸۵ سالگی به تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۰۴ درگذشت. در حال حاضر تمام حقوق مربوط به نشر و فروش کتاب‌های آگاتا کریستی در اختیار و مالکیت نوه ی او ماتیو پریچارد است. آگاتا کریستی در ۱۲ ژانویه ۱۹۷۶ در ۸۵ سالگی حیات را بدرود گفت.

دانلود رمان الفبا و جنایت

 

دانلود رمان الفبا و جنایت

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات مهر به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/JVAz3r

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.