دانلود آهنگ جدید

دانلود رمان اسب های خالدار

215
Rate this post

دانلود رمان اسب های خالداردانلود رمان اسب های خالدار

نام کتاب: اسب های خالدار

نویسنده: ویلیام فاکنر

مترجم: احمد اخوت

حجم: 2,9 مگابایت

تعداد صفحه: 198

درباره کتاب: اسبهای خالدار اثر ویلیام فاکنر به ترجمه احمد اخوت، رمان کوتاهی از تریلوژی اسنوپس است. نوشتن این رمان دوازده سال ذهن نویسنده را به خود مشغول کرد و پنج اثر مختلف از آن موجود است. در ابتدا داستان کوتاهی بود و در نهایت، پس از طی کردن یک سیر تکوینی، به رمانی کوتاه بدل شد. نسخه ی ترجمه شده به فارسی، کاملترین نسخه است که بنا به آنچه در پیشگفتار کتاب آمده، در سال ۱۹۴۰ منتشر شده است. فاکنر در سال 1949 برندهٔ جایزه نوبل ادبیات شد.

معرفی نویسنده: ویلیام کاتبرت فاکنر رمان‌نویس مشهور آمریکاییدر 25 سپتامبر ۱۸۹۷ میلادی در نیو آلبانی می سی سی پی به دنیا آمد. فاکنر در سبک‌های گوناگون شامل رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، شعر و مقاله صاحب اثر است. شهرت او عمدتاً‌به خاطر رمان‌ها و داستان‌های کوتاهش است که بسیاری از آنها در شهر خیالی یوکناپاتافا  اتفاق می‌افتد که فاکنر آن را بر اساس ناحیه لافایت ، که بیشتر زندگی خود را در آنجا سپری کرده بود، و ناحیه هالی اسپرینگز/مارشال  آفریده است.فاکنر یکی از مهم‌ترین نویسندگان ادبیات آمریکا و مشخصاً ادبیات جنوب آمریکاست. هرچند آثار فاکنر از ۱۹۱۹، و بیشترشان در دهه‌های بیست و سی، منتشر شده بود، تا هنگام دریافت جایزه نوبل در سال ۱۹۴۹ نسبتاً ناشناخته مانده بود. حکایت و رمان آخر او چپاولگران برنده جایزه پولیتزر داستان شدند.

فاکنر یکی از بزرگترین و پر آوازه ترین نویسندگانی است که آمریکا به خود دیده است. نویسنده ای که با قلم بی نظیرش همواره حماسه انسانهای معمولی ولی شگفت انگیز آمریکا را روایت می کند. او همزمان صاحب حماسه هومر، شیوایی تولستوی و قدرت هوگو است تا با حماسه ای چون خشم و هیاهو که هر کس آن را می نوشت و دیگر هیچ نمی نوشت بی گمان یک نویسنده برتر بود اما او آثار بسیاری با همان قدرت پدید آورده است.در سال ۱۹۹۸، مؤسسه کتابخانه نوین رمان خشم و هیاهوی او را ششمین کتاب در فهرست صد رمان برتر انگلیسی قرن بیستم قرار داد، رمان گوربه‌گور و روشنایی در ماه اوت هم در این فهرست قرار دارند. رمان آبشالوم آبشالوم او هم اغلب در فهرست‌های مشابه گنجانده می‌شود. بیشتر کتاب‌های او توسط مترجمانی مانند صالح حسینی و نجف دریابندری به فارسی برگردانده شده‌اند.

در ۱۹۰۲ خانواده‌اش به آکسفورد، مرکز دانشگاهی میسی‌سیپی، نقل مکان کرد.به دلیل وزن کم و قد کوتاه در ارتش ایالات متحده پذیرفته نشد ولی به عنوان دانشجوی دانشگاه افسری در یگان پرواز سلطنتی در تورنتوی کانادا نام نویسی کرد و در ۲ دسامبر ۱۹۱۸ به عنوان افتخاری ستوان دومی نایل شد.فاکنر وارد دانشگاه می سی‌سی پی شد و در سال ۱۹۲۴ از دانشگاه انصراف داد و در سال ۱۹۲۵ همراه با دوستش با یک کشتی باربری به ایتالیا رفت و از آنجا پای پیاده رهسپار آلمان و فرانسه شد. در ژوئن ۱۹۲۹  ازدواج کرد. سفر هایی به هالیوود و نیویورک داشت و در این فاصله چندین فیلمنامه و نمایشنامه نوشت. مطالعات در مورد فاکنر در سال ۱۹۴۶ به صورت جدی توسط ملکم کاوی آغاز شد.

در سال ۱۹۴۹ جایزه ی نوبل ادبیات به او داده شد و خطابه ی مشهور خود را در آنجا خواند. بعدا نیز جایزه ی پولیتزر را برای کتاب شهر در سال ۱۹۵۷ دریافت نمود.شهرت فاکنر به سبک تجربی او و توجه دقیقش به شیوه بیان و آهنگ نوشتار است. در مقابل شیوه ی مینیمالیستی نویسنده معاصرش، ارنست همینگوی، فاکنر در نوشته‌ هایش مکرر از جریان سیال ذهن بهره می‌ گیرد و اغلب داستان‌ های عمیقا عاطفی، ظریف، پیچیده و گاه گوتیک با شخصیت‌ های گوناگون شامل برده‌ های آزاد شده یا اعقاب برده‌ ها، سفیدپوستان تهیدست، جنوبی‌های طبقه کارگر و اعیان می‌نوشت. ویلیام فاکنر در ۶ ژوئیه ۱۹۶۲، سه هفته بعد از آنکه از اسب افتاد، بر اثر سکته قلبی در بیهالیای می سی سی پی در گذشت.

 

d pdf 300x100 - دانلود رمان اسب های خالدار

دانلود رمان اسب های خالدار

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید. این کتاب توسط انتشارات فردا به چاپ رسیده است.

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/b57QBM

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.