دانلود آهنگ جدید

دانلود رایگان کتاب نوپای ناب

361
Rate this post

دانلود رایگان کتاب نوپای نابدانلود رایگان کتاب نوپای ناب

(مفاهیم نوین و آزموده شده کارآفرینی)

نام کتاب: نوپای ناب

نویسنده و مترجم: ناصر غانم زاده

حجم: ۱,۰۴ مگابایت

تعداد صفحه: ۳۸

درباره کتاب: کتاب کوچک مفاهیم پایه‌ای نوپای ناب پیش روی شماست. در این کتاب مفاهیم نوین و آزموده شده کارآفرینی بیان می‌شوند؛ مفاهیمی که دانستن آن‌ها برای هر کارآفرین و فرد نوآور که به دنبال موفقیت است، واجب است. این کتاب کوچک حاصل نوشته‌هایی است که اینجا درباره شرکت نوپای ناب نوشته‌ام، به صورت یکجا، با صفحه‌بندی مناسب‌تر و البته به ترتیبی که خواننده را کامل با این مفاهیم کلیدی آشنا کرده و او را برای پیاده‌سازی استارتاپ ناب در کسب و کار خود آماده سازد. این کتاب پیش‌درآمد کتابی است که سرگرم ترجمه‌ی آن هستم (پیاده‌سازی ناب) که در آن به تکنیک‌های عملی پیاده‌سازی استارتاپ ناب Lean Startup برای کارآفرینان پرداخته‌ام.

آمیختن متدولوژی استارتاپ ناب با کسب و کار

آیا میدانستید که:

– فقط ٪۳۰ کسب و کارها بیش از ۵ سال می‌مانند.
– فقط ۱ ایده از ۵۸ تا تبدیل به محصول می‌شود.
– ۸۰٪ شرکت‌های نوپا بازگشت‌سرمایه را بیشتر برآورد کرده‌اند.
به عنوان کارآفرین این اعداد کاملا دلسرد و نا امید کننده است. اما، موفقیت شرکت‌های نوپا می‌تواند مهندسی شود.
دقت کنید:
مجله‌ی کسب و کار هاروارد (HBR) یافته که کارآفرینانی که یک‌بار شکست خورده‌اند از نظر آماری احتمال موفقیت بیشتری از کارآفرینان دست اول دارند. آن‌ها همچنین یافتند که «از میان کسب و کارهایی که موفق شده‌اند، بیش از دو-سوم استراتژی کسب و کار خود را به شدت تغییر داده‌اند.»
این آمارها نشان‌دهنده‌ی دو شاخصه‌ی کسب و کارهای موفق است: تجربه و چابکی
ولی اگر نیازی نباشد شکست بخوریم تا شانس موفقیتمان بالا برود چه؟
اگر بتوانیم خودمان فعالانه پیش از آنکه زمان، پول و انرژی‌مان ته بکشید، استراتژی کسب و کار خود را تغییر دهیم چه؟ این‌ها پرسش‌هایی است که متدولوژی استارتاپ ناب (Lean Startup) تلاش در پاسخ‌شان دارد.

مدت‌ها عیب اساسی استارت آپ‌ ها این بوده که آن‌ها وابسته به سنجه‌هایی نادرست بوده‌اند که ما «سنجه‌های بیهوده» (vanity metrics) می‌نامیم. در استارتاپ ها که عدم‌‌ قطعیت در بیشترین میزان خود است،  وابسته بودن به سنجه‌ های  بیهوده همچون تعداد کاربران یا درآمد می‌تواند باعث سردرگمی و مشکلات اساسی کسب و کار شود. به‌جای آن، کسب و کارها باید روی اعتبارسنجی مفروضات کلیدی درباره مشتریان، محصولات یا خدمات، و مدل رشد کسب و کار تمرکز کنند.

روش استارتاپ ناب بر پایه‌ی چرخه‌ی «بساز، بسنج، بیاموز» است؛ چرخه‌ای پیوسته‌ از آزمایش‌کردن تجربی برای اعتبارسنجی فرضیات کلیدی محصول یا کسب و کار شما، که نقش بُردهای کوچک به سوی موفقیت احتمالی را بازی می‌کند و کمک می‌کند که پایه و اساسی گسترش‌پذیر برای کسب و کار خود بسازید همچنین در این روش «کمینه محصول پذیرفتنی» یا MVP را داریم که روشی سبُک و آسان برای تشخیص فرضیات و چرخش سریع در صورت نامعتبر بودن فرضیات مشخص است. در طی این فرآیند نوپاها می‌توانند به نگرانی‌های اصلی پاسخ داده و پیش از آنکه منابع زیادی را روی پروژه صرف کنند، اعتبارسنجی کنند که آیا محصول موفق خواهد بود یا خیر. مطالعه این کتاب ارزشمند را از دست ندهید.

اریک ریز کیست؟

اریک ریز در ۲۲ سپتامبر ۱۹۷۸ در آمریکا به دنیا آمد. کمتر کسی را می‌توان یافت که نامش به اندازه اریک ریس با مفهوم استارت آپ پیوند خورده باشد.اریک ریس که اکنون دهه‌ی چهارم زندگی را تجربه می‌کند در دانشگاه ییل  تحصیل کرده  و در سال ۲۰۰۴ یک شبکه اجتماعی با عنوان IMVU را راه اندازی کرده است.این شبکه اجتماعی با توجه به موضوع و طراحی خاص آن (طراحی آواتار سه بعدی و حضور انسان ها به صورت سه بعدی در آن و خرید و فروش و استفاده از اشیاء مجازی در قالب واقعیت سه بعدی) طبیعتاً رشد چندانی نداشته و اکنون حدود سه میلیون عضو دارد. اگر چه شاید بتوان گفت که بازار بالقوه‌ی آن هم، چیزی فراتر از این تعداد نیست.

دانلود رایگان کتاب نوپای ناب

به هر حال، امروز اریک ریس را بیش از آنکه به عنوان کارآفرین و بنیان گذار IMVU بشناسند، به عنوان یک نظریه پرداز در حوزه کارآفرینی و به طور خاص استارت آپ ها می‌شناسند.او این شهرت و اعتبار را ابتدا از طریق وبلاگ نویسی کسب کرد و بعدها همان حرف‌ها و ایده ها را در سال ۲۰۱۱ در قالب کتاب The Lean Startup  منتشر کرد که او را به شهرت جهانی رساند. می‌توان کار او در کتاب استارت آپ ناب یا کسب و کار نوپای ناب را یک نقشه راه برای راه اندازی و توسعه کسب و کارهای نوپا دانست که امروزه به صورت گسترده مورد توجه و استفاده و استناد قرار می‌گیرد.

اگر چه برداشت های ساده شده‌ای که از حرفها و کتابهای او شده و حتی گاهی کاملاً با ایده ها و نظریاتش تفاوت دارد، همیشه اعتراض او را به همراه داشته است. اریک ریس برای نشریاتی مانند Harvard Business Review و Wall Street Journal و New York Times هم در زمینه استارت آپ ها و حوزه کارآفرینی مقاله می‌نویسد.کلمه کلیدی درفلسفه کارآفرینی ریز، آزمایش کردن و تجربه   کردن است. به عبارتی او یادگیری از طریق اقدام کردن را به برنامه ریزی های طولانی و رسمی تئوری ترجیح می‌دهد.

می‌خواهم بگویم که شما به عنوان یک کارآفرین،‌ هر کاری که انجام می‌دهید، طراحی محصول جدید، بازاریابی،‌ هر گفتگویی که دارید، یک آزمایش و یک تجربه  است. به جای اینکه فکر کنید در حال طراحی یک قابلیت جدید هستید، یا یک کمپین جدید راه اندازی کرده اید، با خودتان فکر کنید که در حال آزمایش یک اقدام جدید هستید.با این نوع نگاه، با تلاشی بسیار کمتر، دستاورهایی بسیار بزرگ‌تر را تجربه خواهید کرد.

دانلود رایگان کتاب نوپای ناب

دانلود رایگان کتاب نوپای ناب

این کتاب جهت آشنایی بیشتر شما با متن کتاب به صورت فایل PDF تهیه شده است. خواهشمندیم جهت حمایت از نویسنده و ناشر و مترجم و همچنین بالا رفتن سرانه و فرهنگ مطالعه نسخه چاپی کتاب را تهیه فرمایید.(این کتاب کاملا رایگان است.)

توجه: لینک دانلود این کتاب به درخواست صاحب اثر حذف خواهد شد.

لینک کوتاه این مطلب: https://goo.gl/7FYRq3

آیا میدانستید؟

ایرانی ها در هر روز کمتر از ۱۵ دقیقه کتاب میخوانند؟ کتاب را نخوانید که بخوابید، کتاب را بخوانید که بیدار شوید.کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می خوانید و انسانهایی که ملاقات می ‌کنید.

با #جنبش-کتابخوانی-نودهشتیها روزانه ۱۵ دقیقه مطالعه مهمان ما باشید(کتابخانه نودهشتیها)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.